تست همراه اول

سرویس خبر
11 مهر 1396 ساعت 18:15
9 نظر

 

بهترین و بدترین شهرهای دنیا برای رانندگی

بر اساس آخرین بررسی‌ها و با توجه به معیارهای موجود، 100 شهر در سطح جهان مورد بررسی قرار گرفتند و بهترین و بدترین شهرها برای رانندگی معرفی شدند که در این مقاله به معرفی آنها می‌پردازیم.

ممکن است شما به یک کشور خارجی سفر کرده باشید و برای داشتن بهترین تجربه و استفاده بهینه از زمان، و یا حتی برای لذت بردن از خودروهای مدل بالا که در کشورمان به سختی و با قیمت‌های نجومی قابل خریداری و یا حتی اجاره است، خودرویی را اجاره کرره باشید. شاید فکر کنید در یک کشور غریب، بدترین چیز ندانستن زبان رایج کشور باشد اما وقتی پای به خیابان‌ها می‌گذارید، تازه با شرایط مختلف روبه‌رو می‌شوید.

به ویژه اگر سوار بر خودرو باشید، آزاردهنده‌ترین موضوع، ترافیکی است که ممکن است وقت بسیاری از شما بگیرد و شما را چه از نظر زمان، چه از نظر مالی و چه از نظر روحی و جسمی با مشکل مواجه کند. در این بین، موتورسیکلت سواران هم می‌توانند به یک معضل بزرگ برایتان تبدیل شوند چراکه دیدن هرگونه رفتاری از آنها محتمل است. شاید در هنگام رانندگی مجبور شده باشید مسیری را برای چندین بار طی کنید تا به مقصد برسید و یا بعضی اوقات، از رفتن به مکان مورد نظر با خودرو منصرف شوید و به سمت محل اقامت خود برگردید.

البته این موارد تنها برای یک راننده در کشورهای خارجی اتفاق نمی‌افتد بلکه هر فردی در هر کشوری ممکن است با وضعیت بد در خیابان‌ها مواجه باشد. مانند همین تهران خودمان که تحمل ترافیکش، برای همه ما به یک عادت تبدیل شده است. اما در این بین، یک کمپانی آلمانی با جمع آوری اطلاعات از 100 شهر مهم جهان، وضعیت ترافیک و رفت و آمد را در این شهرها مورد بررسی قرار داده که بر اساس نتایج آن، کلکته هند بدترین شهر برای رانندگی است.

از سوی دیگر، مطابق انتظار آلمانی‌ها بهترین شرایط را دارند و شهر دوسلدورف آلمان، بهترین شهر برای رانندگی و لذت بردن از حرکت با خودرو در تمامی جهان محسوب می‌شود.

برای این تحقیق، چند فاکتور اساسی در نظر گرفته شده از جمله میزان تراکم و تعداد خودروها، قیمت میانگین سوخت و پارکینگ، میانگین سرعت حرکت خودروها، میزان آلودگی هوا، تعداد صدمات و مرگ‌های ناشی از تصادفات، و کیفیت مسیرها. البته وضعیت روحی رانندگان هم در این بین موضوع مهمی است که بررسی آن هم در دستور کار بوده است.

دوسلدورف آلمان با توجه به شرایط مختلف، بهترین شهر برای رانندگان است به عنوان مثال میزان ترافیک و تراکم خودروها در بزرگراه‌ها در این شهر 20 درصد است در حالی که این میزان برای کلکلته به 69 درصد می‌رسد که بالاترین میزان در میان 100 شهر مورد بررسی است. رانندگان در دوسلدورف در هنگام حرکت از فرودگاه به مرکز شهر، با میانگین سرعت 34.1 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند ولی در شهر کلکته این سرعت تنها 18 کیلومتر بر ساعت است.

اما یک فاکتور مهم، وضعیت روحی و حالات رانندگان است که بر اساس این مطالعه، رانندگان در بوردو فرانسه و هلسینکی فنلاند، خشمگین‌ترین و آرام‌ترین آنها در سن‌پطرزبورگ روسیه و بوگوتا کلمبیا حضور دارند. البته نتایج در این بخش کمی تعجب برانگیز هستند و شاید بتواند بحث‌های زیادی پیرامون آن داشت.

در مجموع، 6 شهر از شهرهای کشور آلمان در میان 20 شهر برتر برای رانندگان قرار گرفته‌اند که می‌توان در این رابطه به این نکته اشاره کرد که کمپانی مورد نظر، در کشور آلمان قرار دارد و شاید به همین علت، این نتایج را اعلام نموده. اما در این بین، تنها یک شهر از شهرهای ایالات متحده آمریکا در میان 20 شهر برتر جای گرفته‌ که سیاتل واشنگتن است. رتبه شهرهای آمریکایی در این لیست بدین ترتیب است:

بوستون 50، شیکاگو 52، سن دیگو 56، میامی 65، نیویورک 70 و لس آنجلس 76.

توماس کلوبرت، مدیر بازاریابی این کمپانی می‌گوید:

نبود برنامه ریزی شهری و عدم آموزش‌های مدنی و اجتماعی، می‌تواند رانندگی را به پراسترس‌ترین کار هر شخص تبدیل کند. ما امیدواریم این تحقیق و نتایج آن، برای شهرهایی که در رتبه‌های پایین جدول قرار دارند، مانند یک کاتالیزور عمل کند و آنها برای رسیدن به جاده‌های ایمن‌تر، پاک‌تر و با کارایی بالاتر سرمایه گذاری کنند و متدهای به کار رفته توسط شهرهای بالای جدول را در نظر بگیرند و از آنها برای رسیدن به شرایط ایده آل در شهر خود استفاده نمایند.

در جدول زیر می‌توانید وضعیت 10 شهر برتر و 10 شهر نامناسب و نتایج حاصل شده را مشاهده نمایید:

رتبه در میان 100 شهر

شهر

تراکم ترافیک

سرعت میانگین

1

دوسلدورف آلمان

20 درصد

34.1 کیلومتر بر ساعت

2

دوبی امارات

26 درصد

50 کیلومتر بر ساعت

3

زوریخ سوئیس

31 درصد

41 کیلومتر بر ساعت

4

توکیو ژاپن

26 درصد

49.1 کیلومتر بر ساعت

5

بازل سوئیس

27 درصد

28 کیلومتر بر ساعت

6

سنگاپور سنگاپور

38 درصد

51.85 کیلومتر بر ساعت

7

دورتموند آلمان

23 درصد

31.84 کیلومتر بر ساعت

8

وین اتریش

31 درصد

44.8 کیلومتر بر ساعت

9

مونیخ آلمان

30 درصد

43.84 کیلومتر بر ساعت

10

کلگری کانادا

20 درصد

42.88 کیلومتر بر ساعت

 

 

 

 

100

کلکته هند

69 درصد

17.92 کیلومتر بر ساعت

99

کراچی پاکستان

59 درصد

17.92 کیلومتر بر ساعت

98

لاگوس نیجریه

60 درصد

17.12 کیلومتر بر ساعت

97

اولان بانور مغولستان

65 درصد

34.88 کیلومتر بر ساعت

96

بمبئی هند

67 درصد

12.96 کیلومتر بر ساعت

95

بنگلور هند

64 درصد

29.92 کیلومتر بر ساعت

94

هوشی مین ویتنام

64 درصد

23.84 کیلومتر بر ساعت

93

بوگوتا کلمبیا

48 درصد

20 کیلومتر بر ساعت

92

مکزیکو سیتی مکزیک

66 درصد

28 کیلومتر بر ساعت

91

استانبول ترکیه

49 درصد

18.88 کیلومتر بر ساعت

 

لازم به ذکر است که هیچ کدام از شهرهای کشور عزیزمان ایران در این بررسی حضور نداشته‌اند اما بر اساس آخرین آمار باید بگوییم که ایران با میانگین زمان سفر درون‌شهری ۵۵.۰۷ دقیقه رتبه اول وقت‌کشی در ترافیک را در بین ۵۸ کشور جهان دارد. ایران از بین ۵۸ کشور جهان رتبه اول وقت‌کشی در ترافیک را دارد و تهران در شاخص ترافیک بین ۲۱۲ شهر جهان از آخر هشتم است.

بر اساس تحقیقات به دست آمده سوئیس، وین اتریش، صربستان، یونان و قبرس جزو کشورهایی هستند که ترافیک کمتری دارند.

میانگین زمان سفر درون‌شهری در تهران ۵۵.۰۷ دقیقه است.  11 مهر 1396
9 نظر
4.88
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری