تست همراه اول

سرویس خبر
4 مهر 1396 ساعت 18:25
0 نظر

 

گل‌مالی کردن خودرو ممنوع

گل‌مالی کردن و شیشه‌نویسی یا الصاق هرگونه برچسب و پوستر بر روی خودروها ممنوع است و جریمه دارد.

سرهنگ رمضان آفریدون، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: اگر ماموران راهنمایی و رانندگی، خودروهایی را که شیشه‌نویسی کرده و یا هرگونه برچسب و پوستری را به خودرو خود الصاق نموده‌اند در سطح خیابان‌های شهر مشاهده کنند، رانندگان متخلف را متوقف و نسبت به اعمال قانون اقدام خواهند کرد.

میزان جریمه شیشه‌نویسی و الصاق برچسب و پوستر ۳۰۰ هزار ریال، گل مالی کردن ۵۰۰ هزار ریال و پوشاندن پلاک خودروها نیز ۶۰۰ هزار ریال اعلام شده است.

آفریدون همچنین اظهار کرد: خودرویی که بطور عمد پلاک آن مخدوش شده علاوه بر جریمه نقدی، توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود و فرد خاطی نیز علاوه بر جریمه و توقیف خودرو در پارکینگ پلیس، با توجه به رای و نظر قاضی پرونده به ۶ماه تا یک‌سال حبس نیز محکوم خواهد شد.
وی افزود: امسال طبق دستور، پلیس از ورود خودروها به محل‌های عزاداری که برای مردم عزادار خطرآفرین است جلوگیری خواهد کرد و برابر آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، خودروها حق ورود به دستجات و عزاداری‌ها را ندارند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان به رانندگان توصیه کرد در این ماه بسیار عزیز که عموم مردم به منظور عزاداری به کوچه‌ها و خیابان‌ها می‌آیند و اغلب نیز به صورت گروهی حرکت می‌کنند، توجه جدی داشته باشند چراکه ممکن است با کوچکترین کم‌دقتی و بی‌توجهی، حادثه‌ای تلخ و ناخوشایند رقم بخورد.

از مردم عزیز خواسته می‌شود برای رفتن به عزاداری‌ها از وسایط نقلیه عمومی استفاده کنند و اگر مقدور باشد به صورت پیاده عزیمت کنند چراکه نبود پارکینگ کافی در سطح شهر برای خودروها و پارک کردن در داخل کوچه‌ها و مقابل منازل، مزاحمت‌هایی را برای ساکنین و خودروهای عبوری ایجاد می‌کند که این خوب نیست.

از رانندگان محترم نیز خواسته می‌شود با ماموران راهنمایی و رانندگی که مجری قانون و مقررات هستند همکاری لازم را داشته باشند و در این روزها که همه مردم عزادار و سیاه‌پوش هستند رعایت حال آنان را بیشتر از روزهای عادی بکنند. با توجه به اینکه مردم در این روزها سیاه‌پوش هستند بنابراین رانندگان به نقطه مقابل توجه جدی داشته باشند و با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت کنند. مردم عزادار نیز به خاطر اینکه در این روزها لباس سیاه بر تن دارند از جاهایی که روشنایی کافی وجود دارد آمد‌و‌شد کنند و نسبت به عبور از گذرگاه‌های پیاده و پل‌های ویژه عابرین، بی‌تفاوت نباشند و اگر در محل‌های تاریک در حال تردد هستند با استفاده از نور گوشی‌های تلفن همراه به رانندگان علامت دهند تا آن‌ها متوجه حضور آنان در کوچه و خیابان باشند.  4 مهر 1396
0 نظر
3.67
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری