تست همراه اول

سرویس خبر
3 مهر 1396 ساعت 10:20
10 نظر

 

سایپا با پلتفرم SP100 جهش بزرگی را تجربه خواهد کرد

مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 معتقد است که به کار گیری این پلتفرم، تحولی بزرگ را در صنعت خودروسازی ایران در پی خواهد داشت.

فرهنگ ذبیحیان، مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم  SP100 از ساخت نخستین نمونه‌های این خودرو، در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا خبر داد و گفت:

این پلت فرم به دلیل تطابق کامل با استانداردهای روز جهانی، سرآغاز تحولی بی سابقه در صنعت خودرو سازی ایران و گروه خودرو سازی سایپا خواهد بود .

فرهنگ ذبیحیان با بیان مطلب فوق گفت:

با هدف صحه گذاری طراحی و انجام آزمون‌های مختلف خودرویی قبل از مرحله تجاری سازی ساخت نمونه‌های اولیه خودرو در دستور کار قرار می گیرد.

قائم مقام مرکز تحقیقات و نو آوری صنایع خودروی سایپا و مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 افزود:

از جمله آزمون ها می توان به تست تصادف، کالیبراسیون موتور، کالیبراسیون ایربگ، ارتعاشات عمر و دوام، فرمان پذیری، قرار گیری تزئینات داخلی، سیستم خنک کاری، وضعیت چراغها و روشنایی، اندازه گیری درزهای بین دربها، انواع تست‌های جاده ای، تست‌های کمربند، نفوذ آب و گردو غبار اشاره نمود.

مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم  SP100 با اشاره به اینکه در ساخت و مونتاژ این نمونه ها با توجه به موارد اشاره شده توجه ویژه‌ای صورت می‌گیرد تا هر خودرو بر اساس تعریف محصول جهت انجام تست‌ها آماده سازی شود گفت:

ساخت نمونه‌های این خودرو در طی مراحل مختلفی شامل ساخت قطعات بدنه، ساخت فیکسچرهای مونتاژ بدنه ، آماده سازی خط مونتاژ بدنه، ساخت قطعات تریم، آماده سازی خط مونتاژ تریم، عملیات مونتاژ بدنه و در نهایت مونتاژ قطعات تریم و مکانیک به انجام رسیده است.

وی تاکید کرد:

در حوزه قطعات بدنه که شامل 480 قطعه است 165 قطعه آن توسط مرکز تحقیقات با روش‌های نمونه سازی طراحی و ساخته شده و مابقی آنها توسط شرکت سازه گستر از طریق سازندگان داخلی و شرکت قالب‌های بزرگ صنعتی از قالب‌های اصلی تامین می‌شوند ، و در حوزه قطعات تریم و مکانیک نیز تمامی 734 قطعه آن با  قالب‌های اصلی و همکاری شرکت‌های سازه گستر ، پلاسکوکار و مگاموتور ساخته و تامین شده‌اند.

مدیر پروژه طراحی و ساخت پلت فرم SP100 افزود:

مونتاژ بدنه این خودرو پس از آماده سازی سالن، جهت تولید 60 بدنه  برنامه ریزی گردید که پس از آماده سازی و صحه گذاری  109 فیکسچر، عملیاتی شدن آنها توسط تیم کارشناسی مورد تایید قرار گرفت و نهایتا تولید بدنه پس از تست گان‌های جوشکاری و دستیابی به اهداف کیفی تعریف شده در حوزه‌های ابعادی (شاخص کیفی) و استحکام جوش (بر اساس تست تخریب) صورت گرفت.

ذبیحیان در پایان ضمن اشاره به اینکه تاکنون با تلاش و همت اعضای تیم پروژه 20 دستگاه بدنه و چهار دستگاه خودرو کامل تولید شده است .گفت:

بر این باور هستیم که با ورود محصولات مبتنی بر پلت فرم SP100 به سبد محصولات تولیدی گروه  خودروسازی سایپا، بازار کسب و کار این گروه خودرو سازی شاهد تحولی بزرگ و بی سابقه خواهد شد.

   3 مهر 1396
10 نظر
3.67
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری