تست همراه اول

سرویس خبر
31 شهریور 1396 ساعت 15:30
0 نظر

 

مهم‌ترین اعداد خودرویی در هفته‌ای که گذشت

از ابرخودروی مرسدس تا جنسیس G70؛ قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین اعداد دنیای خودرو در هفته‌ای که گذشت بیندازیم.

در دنیای خودرو اعداد نقش بسیار مهمی دارند و یکی از روش‌های سنجش هستند. امروز قصد داریم اعداد خودرویی مهم هفته را مرور کنیم، جایی که نام کمپانی‌هایی چون مرسدس بنز و هوندا  هم به چشم می‌خورد.

اعداد مهم خودرویی در این هفته، بیشتر تحت تاثیر نمایشگاه فرانکفورت و محصولات معرفی شده در آن است. با ما همراه باشید.

1000

این میزان قدرت به اسب بخاری است که در ابر خودروی مرسدس بنز به نام پروژه 1 وجود دارد. این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت برای عموم به نمایش درآمد. موتور به کار رفته در پروژه 1، از خودروهای فرمول 1 به قرض گرفته شده و 1.6 لیتر حجم دارد که در کنار دو موتور الکتریکی، قدرتی فراتر از 1000 اسب بخار تولید می‌کنند. پروژه 1 برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت پس از حرکت از حالت سکون تنها به زمانی کمتر از 6 ثانیه نیاز دارد و می‌تواند تا حداکثر سرعت 350 کیلومتر بر ساعت به شتاب گیری ادامه دهد.

9

کمپانی هوندا در فرانکفورت کانسپتی را معرفی کرد که برای مناطق شهری توسعه داده شده و از قوای محرکه الکتریکی بهره می‌برد. هوندا برای طراحی این خودرو از 9 خودروی موجود در صنعت خودرو کمک گرفته که یکی از آنها فولکس واگن گلف MK1 است. باید اعتراف کنیم که نتیجه تلاش هوندا، خودروی زیبا و جذابی است. مسئولان کمپانی اعلام کرده‌اند که این کانسپت شهری الکتریکی در سال 2019 به تولید خواهد رسید.

2


=

این تعداد سال‌هایی است که باید برای به تولید رسیدن کانسپت کیا پروسید صبر کنیم (البته اگر قرار باشد چنین اتفاقی روی دهد). این کانسپت، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی شد و پیش نمایشی از جایگزین هاچبک پروسید فعلی در اختیار ما قرار می‌دهد. امیدوار هستیم که ظاهر محصول تولیدی تفاوت چندانی با این کانسپت نداشته باشد.

41.96

این میزان زمان به ثانیه‌ای است که یک بوگاتی شیرون برای رسیدن به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت پس از از حالت سکون حرکت و نیز توقف به صورت کامل در این سرعت به آن نیاز دارد. این کار توسط یک راننده حرفه‌ای صورت گرفته و نتایج آن هم به صورت ویدئو منتشر شده است. این هیولای بوگاتی، از یک موتور 16 سیلندر بهره می‌برد که قادر است قدرتی معادل 1500 اسب بخار تولید کند.

365

این میزان قدرت به اسب بخاری است که در جنسیس G70 وجود دارد. این خودرو به تازگی توسط جنسیس معرفی شده و آمده تا با خودروهای سرسختی در این سگمنت رقابت کند که تقریبا جایی برای آن باقی نمی‌گذارند. ب ام و سری 3، آئودی A4، مرسدس بنز C کلاس، از سرسخت‌ترین‌ها در این کلاس هستند. این جنسیس در 3 نسخه مختلف با موتورها و قدرت‌های متفاوت عرضه می‌شود. ضعیف‌ترین آنها موتور 2.0 لیتری 4 سیلندری دارد که 248 اسب بخار قدرت دارد. همچنین برای علاقه مندان، یک موتور 2.2 لیتری دیزلی در دسترس است که 200 اسب بخار قدرت دارد. اما قدرتمندترین نسخه همان است که 365 اسب بخار در چنته دارد. جزئیات نهایی این خودرو، همراه با عرضه آن در بازار در سال 2018 اعلام خواهد شد.

   31 شهریور 1396
2193 بازدید
0 نظر
5.00
  5 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری