تست همراه اول

سرویس خبر
25 شهریور 1396 ساعت 18:05
18 نظر

 

جایگزین پراید با قیمتی متفاوت به بازار خواهد آمد

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس اعلام کرد که جایگزین پراید با شرایط قیمتی متفاوت با در نظر گرفتن توانایی اقشار مختلف در بازار عرضه خواهد شد.

پراید چندین سال است که به صورت مستمر در بازار خودروی ایران تولید می‌شود و به فروش می‌رسد. تا چند سال قبل وضعیت بازار خودرو در کشورمان به گونه‌ای بود که قیمت خودرویی همچون پراید، زیر 10 میلیون تومان بود. اما ناگهان شرایط به گونه‌ای تغییر کرد که قیمت خودروها تا بیش از 3 برابر افزایش یافت که از علل آن، افزایش قیمت دلار و تب و تاب موجود در بازار بود.

به هر حال حتی باوجود قیمت بالای 20 میلیون تومان، و با توجه به قیمت بالای دیگر خودروها، پراید همچنان گزینه اول اقشار کم درآمد جامعه است که در سال‌های اخیر، با ایمنی بسیار پایین، بلای جان بسیاری از هموطنانمان شده است و بسیاری را به کام مرگ کشانده.

اما مدتی است که صحبت از خروج این خودرو از خط تولید و ورود جایگزینی برای آن است. در همین راستا سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس در خصوص زمان‌بندی دقیق برای خروج خودروی پراید از خط تولید، اظهار کرد:

طبق مهلت داده شده، خودروی پراید باید تا به حال از خط تولید خارج می‌شد، اما مجموعه‌ای از عوامل از جمله تحریم‌ها مانع تحقق این امر شد، ولی بطور حتم تا پایان امسال ، پراید از خط تولید خارج خواهد شد.

وی ادامه داد:

هم اکنون به هدف خود در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر خصوصی کردن شرکت‌های خودروسازی دست نیافته‌ایم و تنها توانسته آن‌ها را از کارخانه‌های دولتی به شبه دولتی تبدیل کنیم که این موضوع هیچ‌گونه، مطلوب نیست.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به بحث پیرامون جایگزین خودروی پراید در بازار پرداخت و گفت:

تا به حال چند خودرو برای جایگزینی پراید انتخاب شده‌اند که ویژگی اصلی آنها ارائه خدماتی حداقل در سطح این خودرو با قیمت مناسب و ایمنی بالاتر است.

سعید باستانی در پاسخ به این پرسش که آیا افراد با درآمد پایین، توانایی خرید خودروهای جایگزین پراید را دارند، یادآور شد:

این خودروها با شرایط قیمتی متفاوت با در نظر گرفتن توانایی اقشار مختلف در بازار عرضه خواهند شد.

   25 شهریور 1396
18 نظر
3.00
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری