تست همراه اول

سرویس خبر
16 شهریور 1396 ساعت 17:00
48 نظر

 

گوگل در آستانه تصاحب بخش موبایل اچ تی سی

بر کسی پوشیده نیست که اچ تی سی وضعیت بدی دارد. از شکست تجاری HTC 10 این موضوع برای همه روشن شد و تمام امیدها به U11، محصول جدید شرکت بود که طبق گزارشات مالی شرکت عملکرد ضعیفی داشته است. در ادامه با جی اس ام همراه باشید.

U11 با تمام تلاش‌ها به موفقیت مورد انتظار دست نیافت و گزارش مالی نشان می‌دهد ماه اوت بدترین وضعیت مالی HTC در 13 سال گذشته بوده و شرکت تایوانی را با کاهش درآمد 51.5 درصدی نسب به ماه گذشته و کاهش 54.3 درصدی نسبت به ماه اوت سال گذشته روبرو کرده.

به بیان دیگر هرکس که برنامه‌ای برای خرید U11 داشته احتمالا تا الان خرید خود را انجام داده و محبوبیت گوشی روز به روز در حال کاهش است و شرکت گوشی دیگری هم در دست طراحی ندارد(Desire 555 هم کمتر از دو ماه پس از عرضه دیگر به‌فروش نمی‌رسد.)

قسمت جالب ماجرا اما توسط نشریه چینی Commercial Time اعلام شده که طبق آن گوگل و اچ تی سی در مراحل پایانی مذاکره برای خرید بخش تلفن‌های هوشمند این شرکت هستند. گوگل دو انتخاب دارد: همکاری استراتژیک در تولید گوشی‌ها یا خرید کامل واحد تلفن‌های هوشمند اچ تی سی. در هر دو حالت اما بخش Vive مربوط به واقعیت مجازی این شرکت دستخوش تغییر نخواهد شد.

این خبر چندان دور از انتظار هم نبوده، گوگل همواره رابطه خوبی با اچ تی سی داشته و تولید پرمدار سال گذشته Pixel و یکی از مدل‌های Pixel 2 امسال را به اچ تی سی واگذار کرده، اما گوگل هم از اچ تی سی رضایت کامل ندارد و مسئولیت تولید مدل بزگتر با صفحه نمایش بدون حاشه را به LG داده است.

با همه این‌ها خرید اچ تی سی از سوی گوگل می‌تواند موفقیت بزرگی برای گوگل باشد، اما همچنان نخواهد توانست بدون نیاز به سایرین محصول دل‌خواهش را تولید کند. نباید آخرین باری که گوگل اقدام به خرید یک شرکت تولید کننده موبایل کرد را فراموش کنیم، خریدی که میراث چندین ساله موتورولا را نابود کرد.

باید در نظر داشت کامرشال تایمز منبعی را برای گفته‌های خود منتشر نکرده، اما تمام پیشامد‌ها این معامله را تایید می‌کنند. ارزش سهام HTC در یک روز 8 درصد کاهش یافت و این خرید هرروز ساده و ارزان‌تر به‌نظر می‌رسد.

نظر شما در این مورد چیست؟ گوگل کاری که با موتورولا کرد را با اچ تی سی تکرار می‌کند؟ گوگل برنامه بلندمدت دارد یا هدف تنها تصاحب پتنت هاست؟  16 شهریور 1396
48 نظر
4.81
  43 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری