جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
11 شهریور 1396 ساعت 20:00
33 نظر

 

تصاویر دوربین اصلی V30 ال‌جی از دیافراگم f/1.7 خبر می‌دهد

ال‌جی هفته گذشته گوشی پرچم‌دار تازه‌اش را به نام V30 رسما معرفی کرد. این کمپانی اعلام کرد که دیافراگم این گوشی 1.6 است اما تصاویر ثبت‌شده توسط پروتوتایپ پیش‌تولید آن دیافراگم 1.7 را نشان می‌دهد.

گوشی V30 ال‌جی هفته گذشته در خلال برگزاری کنفرانس جهانی IFA 2017 برلین رسما معرفی شد. کمپانی ال‌جی تبلیغات تصویری و ویدیویی متعددی را تابه‌حال با تمرکز بر ویژگی‌های تازه این گوشی هوشمند منتشر کرده و دوربین اصلی V30 هم یکی از این موارد بوده است. دوربین و کیفیت ثبت تصویر یکی از نقاط قوت این گوشی به شمار می‌آید. درواقع این ویژگی در همه گوشی‌های سری V از همان ابتدای معرفی در سال 2015 حائز اهمیت بوده اما V30 اولین گوشی هوشمند با دیافراگم 1.6 در دوربین اصلی است. شاید بپرسید اصلا دیافراگم چیست و چه اهمیتی دارد؟ دیافراگم درواقع به میزان باز شدن لنز دوربین و جذب نور محیط در هنگام ثبت تصویر مربوط می‌شود. هرقدر رقم دیافراگم کمتر باشد، لنز بیشتر باز می‌شود و نور بیشتری را وارد می‌کند. میزان دیافراگم در اغلب دوربین‌های حرفه‌ای در میان پرچم‌دارهای موجود، 1.7 تا 2.0 است اما ال‌جی ادعا می‌کند که دیافراگم دوربین V30 معادل 1.6 است. حالا متوجه شده‌ایم که احتمالا اشتباهی رخ داده است چراکه تصاویر ثبت شده توسط دوربین گوشی مذکور، عدد دیگری را در مقابل دیافراگم نشان می‌دهد.

البته پیش از اینکه به عمق این موضوع وارد شویم باید این نکته را هم بگوییم که V30 هنوز رسما وارد بازار نشده است و درواقع درباره پروتوتایپ‌های پیش‌تولید آن صحبت می‌کنیم که نمی‌توان به‌طورقطع درباره نهایی بودن سخت‌افزار و نرم‌افزارش اظهارنظر کرد. ممکن است این موضوع اصلا یک باگ نرم‌افزاری بوده باشد و ال‌جی آن را تا زمان عرضه V30 در پاییز کاملا رفع کند؛ اما در حال حاضر اگر با استفاده از دوربین اصلی همین گوشی‌های پیش‌تولید V30 تصویری را ثبت کنید، گوگل فوتوز یا گالری گوشی دیافراگم آن را 1.7 نشان می‌دهد و اگر تصویر را روی نسخه رومیزی گوگل فوتوز مشاهده کنید، با دیافراگم 1.69 مواجه می‌شوید. البته وقتی ویژگی‌های تازه‌ای به گوشی‌های هوشمند اضافه می‌شود، ممکن است مشکلات متعددی در نسخه‌های اولیه و پیش‌تولیدش پیش بیاید. این مشکل احتمالا با اولین به‌روزرسانی نرم‌افزاری رفع می‌شود.

از طرفی این موضوع احتمالا برای اغلب کاربران مهم نیست. چنین تفاوت جزئی در میزان دیافراگم نمی‌تواند ظاهر، توانایی‌ها و حتی کیفیت تصاویر دوربین این گوشی را تغییر دهد. گوشی V30 با همین نرم‌افزار که می‌دانیم نسخه نهایی‌اش نیست هم توانسته است تصاویر بی‌نظیر و باکیفیتی را تابه‌حال ثبت کند. موضوع اختلاف جزئی در دیافراگم دوربین گوشی ممکن است برای عکاسان حرفه‌ای مهم باشد اما باور کنید که تعداد این افراد بسیار کم است. در حال حاضر مایلیم فرض کنیم موضوع موردبحث با نرم‌افزار نهایی حل می‌شود. کمپانی ال‌جی هم اعلام کرده است که این نرم‌افزار باگ‌های متعددی دارد و ممکن است در حال استفاده از این دستگاه‌های پیش‌تولید با خطای بسته شدن اپلیکیشن دوربین مواجه شوید. این مشکلات در تجربه کار با دستگاه‌های پیش‌تولید کاملا رایج است.

 

   11 شهریور 1396
33 نظر
4.00
  7 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری