تست همراه اول

سرویس خبر
29 مرداد 1396 ساعت 12:00
4 نظر

 

معرفی مایباخ 6 کابریولت؛ لوکس‌ترین کابریولت جهان

مرسدس بنز، نسخه کابریولت از مایباخ 6، کوپه لوکس خود را در رویداد مونته‌ری کالیفرنیا معرفی کرد.

مرسدس بنز قول یک سورپرایز را برای رویداد مونته‌ری کالیفرنیا امسال داده بود که نشان داد آلمانی‌ها به قول خود پایبند هستند! این سورپرایز، یک خودوری بدون سقف تمام الکتریکی به نام مرسدس مایباخ 6 کابریولت است که در واقع نسخه بدو سقف مایباخ 6  است که سال گذشته در پبل بیچ معرفی شد.

مایباخ 6 خودروی جذابی است که روح هنر در آن دمیده شده است. یک خودروی طویل با 5.8 متر طول و چرخ‌های 24 اینچی و کاپوتی که چشم را به خود خیره می‌کند. چنین به نظر می‌رسد که این کاپوت، تا بی‌نهایت ادامه پیدا می‌کند و عقب خودرو، به شکل دراماتیکی، به یک نقطه خاص اشاره می‌کند. جلو پنجره حجیم کرومی مایباخ 6، تعریفی از طراحی خودرو ارائه می‌دهد و چراغ‌های بسیار باریکی در کنار آن قرار دارد. عقب خودور به عنوان «دم قایق» توصیف شده که دست به دست با رنگ آبی متالیک، زیبایی مایباخ 6 را به رخ می‌کشد.

با وارد شدن به کابین هم اوضاع تغییری نمی‌کند و چیزی از ابهت مایباخ کاسته نمی‌شود. ویژن کابریولت 6 تنها دو صندلی برای سرنشین دارد و طراحی داخلی آن کاملا شناور به نظر می‌رسد. طراحی کنسول مرکزی بال مانند، المان‌های روشنایی در سراسر کابین و پنل درها که به نظر می‌رسد با صندلی‌ها ترکیب شده‌اند، از ویژگی‌های مهم این کابین هستند. هر کدام از نورهای آبی که در داخل مشاهده می‌کنید، در واقع نور پس زمینه‌ای از لوگوی ستاره‌ای مرسدس بنز است.

به جای نمایشگر دیجیتالی که در بیشتر محصولات مرسدس استفاده می‌شود، مایباخ 6 کابریولت از ویژگی‌های رترو و کلیدهای آنالوگ بهره می‌برد مانند دو پشت آمپر گردی که در بالای ستون فرمان جای گرفته‌اند. مرسدس بنز می‌گوید:

طراحان ما برای پاسخ گفتن به نیاز کاربران برای لوکس بودن محصولشان، از وسایل آنالوگ بهره می‌گیرند، در حالی که ابزار دیجیتال با سرعت زیادی در حال گسترش هستند.

همان طور که می‌دانید، در دنیای امروز، با توجه به گسترش روز افزون وسایل دیجیتال، ابزار آنالوگ خاص‌تر هستند و حس لوکس بودن بیشتری القا می‌کنند در حالی که قیمت‌های آنها، گاهی چندین برابر محصولات دیجیتال است. اما برای آن دسته از کاربرانی که به هنگام رانندگی و یا قرار گرفتن در صندلی سرنشین، به اطلاعات بیشتری نیاز دارند، مرسدس دو نمایشگر هدآپ را در نظر گرفته که اطلاعات اصلی برای رانندگی و اطلاعات مسیریابی را بر روی شیشه نمایش می‌دهد.

نیروبخش این هیولا، 4 موتور الکتریکی است که همزمان به هم کار می‌کنند و می‌توانند 750 اسب بخار قدرت تولید کنند. در زیر کف خودرو، محل قرارگیری مجموعه این باتری‌ها است که با اتصال به ایستگاه‌های شارژ سریع، می‌تواند در مدت زمان 5 دقیقه 100 کیلومتر به برد حرکتی خود بیفزاید.

به لطف حضور این باتری‌ها، محدوده حرکتی مایباخ 6 کابریولت برابر با 322 کیلومتر است که البته در آزمون اروپایی که شرایط بهتری به هنگام تست دارد، این محدوده به 500 کیلومتر هم می‌رسد. مرسدس بنز می‌گوید که این خودرو برای رسیدن از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت، به زمانی کمتر از 4 ثانیه نیاز دارد در حالی که حداکثر سرعت آن به صورت الکترونیکی به 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. اینها، با مشخصات ویژن 6 کوپه، همخوانی دارد.

همانند نسخه سال قبل، ویژن 6 کابریولت هم تنها یک نسخه مفهومی است اما می‌تواند نشان دهنده نقشه راه مایباخ برای گسترش سبد محصولاتش در آینده باشد.

   29 مرداد 1396
10004 بازدید
4 نظر
4.93
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری