تست همراه اول

سرویس خبر
24 مرداد 1396 ساعت 18:30
2 نظر

 

آیا پردازنده کایرین 970 هوآوی به تولید انبوه می‌رسد؟

هنوز زمان زیادی از تولید اولین گوشی‌ هوشمند هوآوی نگذشته بود که این برند به برندی محبوب در تولید گوشی‌های هوشمند تبدیل شد. حال این شرکت پا را فراتر گذاشته و به دنبال رقابت با ابرقدرت‌های تولید پردازنده در جهان است. با جی اس ام باشید.

در حالی که سامسونگ، اچ‌ام‌دی، گوگل و اپل، ظرف یکی دوماه آینده به معرفی پرچمدارانشان می‌پردازند، هوآوی – یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی در جهان – ماه اکتبر را برای معرفی Mate 10 انتخاب نموده است. با این تاخیر، امسال هوآوی در دسته آخرین عرضه‎کنندگان گوشی هوشمند قرار می‌گیرد.

اما آنچه میت 10 را از دیگر پرچمداران متمایز می‌کند و باعث تاخیر در عرضه‌اش می‌شود، بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته و پرسرعت SoC  در پردازنده این گوشی است. کایرین 970 جدیدترین پردازنده این شرکت به شمار می‌آید که هوآوی در تلاش است در پیکربندی میت 10 از آن استفاده نماید.

در همین زمینه شنیده شده که هوآوی در سپتامبر سال جاری به تولید انبوه کایرین 970 خواهد پرداخت. البته طبق اظهار برخی رسانه‌های چینی، این شرکت هم‎اکنون تولید انبوه پردازنده کایرین 970 را آغاز نموده است.

در این صورت با تولید تراشه 10 نانومتری کایرین 970، رقابتی تماشایی میان هوآوی، کوالکام و سامسونگ آغاز می‌شود. ضمن اینکه، این پردازنده اولین مدل از پردازنده‌هایی است که از برخی ویژگی‌های هوش مصنوعی بهره‌مند شده است.

به علاوه، این شرکت پیشتر وعده داده که از پردازنده‌ گرافیکی کاملا متفاوتی در این مدل استفاده خواهد کرد. در هر صورت واضح است که

با تولید انبوه این پردازنده، ابعاد گسترده‌تری از ویژگی‌هایش پیش روی علاقه‌مندان این صنعت، گشوده می‌شود.  24 مرداد 1396
2 نظر
4.20
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری