تست همراه اول

سرویس خبر
17 مرداد 1396 ساعت 10:00
21 نظر

 

قابلیت جالب صفحه نمایش Y7 Prime برای کاهش خستگی چشم در هنگام کار با گوشی

عادت کار با گوشی قبل از خواب اگرچه عادت خوبی نیست اما در بین کاربران گوشی‌های هوشمند رواج زیادی دارد. هوآوی برای کاهش خستگی چشم و از بین بردن تاثیر منفی کار با گوشی روی خواب شبانه قابلیتی به‌نام Eye comfort را ارائه کرده است.

بعد از یک روز پرمشغله کاری، در پایان شب به خانه می‌رسید و زمان استراحت فرا رسیده است. یکی از سرگرمی‌های خوبی این در این مواقع اغلب کاربران به سراغ آن می‌روند بازی کردن با گوشی هوشمند است. اما مشکل اینجاست که بعد از گذشت دقایقی از شروع بازی آرام آرام چشم‌های شما به سمت خستگی و خشکی پیش می‌رود.

هوآوی برای حل این مشکل راه حل ساده‌ای در نظر گرفته که در بیشتر گوشی‌های این شرکت وجود دارد. ویژگی Eye comfort در رابط کاربری EMUI هوآوی قرار گرفته تا در هنگام نیاز از شدت اشعه آبی رنگ صفحه نمایش کم کند و برای کم کردن خستگی چشم هنگام دیدن نمایشگر، رنگ صفحه را به سمت رنگ‌های گرم‌تر هدایت کند.

محققان اعلام کرده‌اند که اگر در ساعات پایانی روز و قبل از خواب، بیش از اندازه نورهای سرد به چشم تابیده شود هورمون‌هایی در مغز ترشح می‌شوند که در زمان به‌خواب رفتن مغز تاثیر منفی می‌گذارند.

از این‌رو اخیرا شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که به کاربر اجازه می‌دهد با فعال کردن قابلیتی خاص، رنگ‌های صفحه نمایش را از حالت رنگ‌های سرد به رنگ‌های گرم تغییر دهند. این باعث می‌شود که کاربران با آرامش خاطر بیشتری قبل از خواب کارهای خود را با گوشی هوشمندشان انجام دهند و این پروسه تاثیر منفی روی زمان به‌خواب رفتن آنها نداشته باشد.

هوآوی نام این فناوری را Eye comfort می‌نامد. خوشبختانه این قابلیت در گوشی‌های میان رده هوآوی نظیر Y7 Prime نیز فراهم شده و برای برخورداری از آن نیازی نیست که هزینه زیادی متحمل شوید.

کافیست در بخش Display در تنظیمات گوشی گزینه Eye comfort را در حالت فعال قرار دهید. بدین‌ترتیب صفحه نمایش 50 درصد رنگ آبی را فیلتر می‌کند که این باعث گرم‌تر شدن تصویر و آسیب کمتر به چشم می‌شود. لازم به ذکر است که این قابلیت به هیچ‌وجه تاثیری در کیفیت محتوایی که در حال تماشا هستید ندارد.

همچنین می‌توانید با فعال کردن گزینه Schedule ساعتی را برای شروع و پایان حالت Eye comfort در نظر بگیرید تا این قابلیت به‌صورت خودکار فعال و غیر فعال شود. معمولا بهتر است ساعتی را در هنگام تاریک شدن برای شروع و ساعتی را موقع طلوع خورشید برای پایان آن در نظر بگیرید.

در پایین صفحه مربوط به تنظیم Eye comfort نیز نواری قرار داده شده که امکان تنظیم میزان حرارت صفحه را فراهم می‌کند.  17 مرداد 1396
21 نظر
2.60
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری