تست همراه اول

سرویس خبر
31 تیر 1396 ساعت 21:00
5 نظر

 

محبوب‌ترین کانسپت‌ها و رندرهای خودرو در سال 2017

خودروهای کانسپت، جذابیت‌های بسیاری دارند که البته بسیاری از آنها هرگز به مرحله تولید نمی‌رسند. امسال هم رندرها و کانسپت‌های زیادی مشاهده کرده‌ایم و قصد داریم نگاهی به 10 مورد از برترین‌ها بیندازیم.

اکنون در نیمه‌های سال 2017 به سر می‌بریم و از ابتدای سال تا به امروز، طرح‌ها و رندرهای زیادی از خودروهای مختلف دیده‌ایم. در این میان رودستر الکتریکی، ابر خودروی انگلیسی و یک جگوار مسابقه‌ای هم حضور دارند.

اما از میان تمام آنها، 10 نمونه را جمع‌آوری کرده‌ایم که طراحان در صفحات فیسبوک، توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذاشته‌اند. این 10 کانسپت در این مجموعه گردآوری شده‌اند. با ما همراه باشید تا نگاه کوتاهی به آنها داشته باشیم.

کانسپت ب او و M کوپه


مشهورترین کانسپت در فضاهای مجازی که بیش از 2300 ار به اشتراک گذاشته شد، کانسپت Z3 M کوپه بود. این کانسپت، محصول ذهن هنرمن فنلاندی، ایسا ماستونن است که الگوهای مدرن ب ام و را با شکل محصول اصلی ترکیب کرده است. مشتاق هستیم نسخه تولیدی آن را ببینیم.

کانسپت فراری 612 GTO III


فراری از سال 2010 به بعد نام 612 را مورد استفاده قرار نداده اما با این وجود هنرمندی به نام ساشا سلیپانف با همکاری رندرینگ CGI، سرگئی دیورنیتسکی، سعی در احیا آن داشته است. این کانسپت در برخی جنبه‌ها از فراری 250 GTO الهام گرفته و یک فراری 2+2 مدرن را به تصویر می‌کشد که مطابق معمول، ظاهر آن نشانگر اسپرت بودن خودرو است.

کانسپت تورینو 380


اگر بخواهیم کانسپت تورینو 380 را در یک کلمه توصیف کنیم، باید بگوییم که «منحصر به فرد» است. این کانسپت توسط تیمی از طراحان شامل هنرمندان آرژانتینی فکوند داویلا، مارسلو و لوکاس باسیله تهیه شده است. تورینو 380 یک نام قدیمی و فراموش شده را در قالب یک طرح آینده نگرانه به تصویر می‌کشد و به همین دلیل، از سایر خودروهای حاضر در این لیست متمایز است.

کانسپت پورشه 911


اگر نام ساشا سلیپانف برایتان آشنا است، دلیل آن کارهای عالی و مانند بوگاتی شیرون و فراری 612 است که در بالا به آن اشاره کردیم. اما یکی دیگر از طرح‌های موفق او، کانسپت پورشه 911 است که نقاط اشتراکی با کانسپت پورشه Mission E دارد و همچنان ظاهر خاص و مهیج اسپرت پورشه 911 را با خود به همراه دارد.

کانسپت تسلا رودستر 2019

احتمالا به زودی شاهد معرفی یک رودستر از سوی تسلا خواهیم بود اما پیش از آن جان پیسرت از استودیو طراحی پیسرت دیزاین، طرحی را از این خودرو منتشر کرده که کاملا آینده نگرانه بوده و از کانسپت FT-1 تویوتا الهام گرفته است. علی‌رغم وجود نقاط اشتراک فراوان با کانسپت تویوتا، جلو پنجره خاص و خطوط بدنه آن تماما را تبدیل به یک محصول تسلا می‌کند.

کانسپت بوگاتی Type 57 T


بوگاتی شیرون خود یک هایپرکار بسیار جذاب است، همان طور که ویرون هم بسیار دلربا بود. اما برای آنها که به دنبال یک محصول لوکس‌تر از سوی بوگاتی هستند، می‌توانند نگاهی به طرح آرتور بی نوستاس داشته باشند. بوگاتی Type 57 T المان‌های مدرن خود را از شیرون گرفته و آنها را با المان‌های کلاسیک Type 57SC آتلانتیک ترکیب نموده است که نتیجه آن یک خودروی تورینگ بسیار عالی است.

کانسپت هایپرکار مکلارن


دوران P1 رو به پایان است ولی مکلارن تایید کرده که ابرخودروی دیگری را در دست توسعه دارد که حتی از P1 هم بهتر است و بخشی از پروژه Track22 این کمپانی محسوب می‌شود. در این میان، دانشجویی به نام رالی هیر، و به امی سرعت بخشیدن به پروسه طراحی، نمونه‌ای را طراحی کرده که جایگزین شایسته‌ای برای P1 به نظر می‌رسد ولی کمی اغراق آمیز است و هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است. مانند P1 هایپرکار آینده مکلارن طراحی خیره کننده‌ای خواهد داشت و با سیستم هیبرید همراه خواهد شد.

کانسپت جگوار SS-107 لمانز


جگوار سابقه درخشانی در خودروهای مسابقه‌ای دارد اما در سال‌های اخیر شاهد تلاش زیادی از سوی این کمپانی انگلیسی در این زمینه نبوده‌ایم. البته جگوار در مسابقات فرمول E (خودروهای الکتریکی) حضور موثر دارد اما میراث از یاد رفته آن منتظر یک نگاه ویژه است. طراحی به نام سردار سویال، کانسپتی را تهیه کرده که می‌تواند بلیت بازگشت جگوار به مسابقات حرفه‌ای باشد. نام آن SS-107 است و در طراحی آن از خودروهای کلاسیک جگوار مانند XJ220 و تکنولوژی‌های مسابقه‌ای بهره گرفته شده است.

کانسپت مازراتی جِنِسی


شاید طراحی سرگئی دیورنیتسکی از کانسپت جِنِسی بتواند جان تازه‌ای به خط تولید کم رمق مازراتی ببخشد. برای طراحی این خودرو، از گرن توریزمو و کانسپت آلفیری کمک گرفته شده است که اگر به مرحله تولید برسد، می‌تواند آینده بسیار بهتری را برای خودروساز ایتالیایی رقم بزند.  31 تیر 1396
5 نظر
4.67
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری