تست همراه اول

سرویس خبر
28 تیر 1396 ساعت 18:10
5 نظر

 

تا 20 سال آینده همه‌ی خودروها، برقی و خودران می‌شوند

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌اکس در گردهمایی فصلی انجمن فرمانداران آمریکا گفت: بیست سال دیگر راندن خودروهای غیر خودگردان همچون اسب‌سواری به نظر می‌آید.

ایلان در پاسخ به سوالات برایان ساندووال، رئیس انجمن ملی فرمانداران آمریکا گفت: تا ده سال دیگر نیمی از خودروها برقی شده و تقریبا همه آنها خودمختار خواهند بود.

او همچنین از انگیزه‌هایش برای احداث کمپانی‌های دیگری در آمریکا گفت. در حال حاضر فعالیت‌های عظیم تسلا منحصر به کارخانه تولید باتری در نوادا نمی‌شود؛ آنها همچنین در نیویورک به تولید پنل سلول‌های خورشیدی می‌پردازند. بنابراین تضمینی وجود ندارد که کمپانی‌های جدید این شرکت نیز، در زمینه خودروهای برقی فعالیت داشته باشند. ماسک همچنین اعلام کرد که تسلا به دنبال کارخانه ای عظیمتر از آنچه در نوادا وجود دارد بوده تا بتواند خط تولید باتری و مونتاژ خودرو را ترکیب کند.

تسلا در حال حاضر توانایی احداث کارخانه هایی در اروپا یا چین را هم دارد و حتی مکاتباتی نیز با دولت چین برای دریافت مجوز انجام داده است. یکی از دلایل نیاز به احداث کمپانی جدید، عدم توانایی کارخانه خودروسازی تسلا در فرمونت برای پاسخ به تقاضای زیاد مدل‌های کنونی این شرکت (مدل S، مدل X و مدل 3) از طرف مردم آمریکا است. همچنین از آنجا که مدل‌های جدید این کمپانی یعنی مدل Y، نسل جدید رودستر،  وانت باربری و کامیونت در راه هستند، تسلا راهی جز گسترش خط تولید خود را ندارد.

جالب‌تر از همه اینکه ایلان ماسک هوش مصنوعی را خطر جدی برای وجود تمدن بشری دانست و از فرمانداران خواست تا قوانین حساب‌شده ای را برای آن وضع کنند.  28 تیر 1396
2507 بازدید
5 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری