تست همراه اول

سرویس خبر
28 تیر 1396 ساعت 11:37
0 نظر

 

همکاری مایکروسافت و بایدو در حوزه اتومبیل‌های خودران

بایدو یک کمپانی چینی است که به دلیل گستردگی خدمات و سرعت پیشرفتش به گوگل چین معروف شده است. یکی از حوزه‌های مورد علاقه این کمپانی چینی، اتومبیل‌های خودران است و حالا این شرکت برای پیشرفت بیشتر پلتفرم خود قصد همکاری با مایکروسافت را دارد.

مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید نرم‌افزار در دنیای فناوری است و کمپانی بایدو با درک این موضوع سعی کرده در همکاری با این شرکت، نهایت استفاده را برای پیشرفت در حوزه اتومبیل‌های خودرانش داشته باشد. از سوی دیگر مایکروسافت هم به همکاری با شرکت‌های خودروسازی برای حضور برجسته در پلتفرم خودروهای بدون رانند یا متصل و تولید نرم‌افزار در این حوزه تمایل زیادی دارد. در حالی که مایکروسافت پیش از این همکاری‌هایی با خودرو سازانی مانند BMW داشته است، این اولین نمونه حضور جدی ردموندی‌ها در دنیای خودروهای بدون راننده است.

بایدو مدتی قبل آپولو را معرفی کرد که یک سیستم عامل متن باز برای اتومبیل‌های خودران است و هر شرکتی می‌تواند به طور رایگان از آن استفاده کند. کمپانی‌های بزرگی مانند مایکروسافت، اینتل، انویدیا و فورد طی توافق‌نامه‌ای قصد دارند با بایدو برای توسعه پروژه آپولو همکاری نمایند.

این مدل با آنچه گوگل از اندروید برای اتومبیل‌های خودران ارایه کرده است، تفاوتی ندارد. همانطور که ذکر شد، سیستم عامل مذکور یک پلتفرم منبع باز است که هر شرکتی امکان استفاده از آن را دارد. هدف بایدو از چنین اقدامی همکاری با شرکای بیشتری در جهت تولید سریع‌تر اتومبیل‌های خودران با امنیت بیشتر است. ژانگ، مدیر عامل بایدو اعلام کرده است:

هدف بسیار واضح است: ما می‌خواهیم نوآوری‌های آزادانه و با شتاب بیشتری را ایجاد کنیم.

اطلاعات تولید شده توسط سیستم عامل آپولو نیاز به حجم زیادی از پردازش دارد که بایدو از پس انجام ان در چین برمی‌آید اما این کار به خوبی اجرای آن در خارج از چین نخواهد بود. در نتیجه، نقش مایکروسافت آغاز می‌شود که با پلتفرم ابری Azure انجام این وظیفه را بر عهده می‌گیرد. پلتفرم مایکروسافت قادر است تا پردازش‌های بسیار سنگین را در ساختار ابری خود که در بسیاری از کشورها در دسترس است، مدیریت کند. در نتیجه، همکاری بایدو و مایکروسافت امکان دسترسی به بایدو در اکثر نقاط دنیا را فراهم می‌نماید.

   28 تیر 1396
1016 بازدید
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری