تست همراه اول

سرویس خبر
27 تیر 1396 ساعت 18:02
18 نظر

 

اعتماد جهانی به خودروساز ژاپنی

تویوتا پرفروش‌ترین برند خودرو در 49 کشور دنیا در سال 2016 شد.

در سال 2016، بیش از 88.1 میلیون خودرو یا وسیله نقلیه سبک، در سرتاسر دنیا به دست مشتریان‌شان رسیده که نسبت به سال 2015 حدود 4.8 درصد رشد داشته است.

فولکس‌واگن بعد از تویوتا بیشترین فروش را در کشورهای مختلف داشته است، اما خودروساز ژاپنی با رکورد پرفروش‌ترین برند در 49 کشور دنیا در مقام اول قرار دارد، این در حالی است که در مجموع فولکس خودروهای بیشتری را در سرتاسر دنیا فروخته است.

ژاپن، کشوری که مهد رباتیک و مکاترونیک جهان است، حالا نشان داده که در حوزه خودرو نیز از بقیه کشور‌ها حتی آلمان‌ جلوتر است. تویوتا که کار خود را با ساخت دستگاه‌های بافندگی اتوماتیک شروع کرد حالا به یکی از بزرگترین کمپانی‌های خودروسازی تبدیل شده است. تویوتا همچنین فعالیت‌هایی در زمینه رباتیک انجام می‌دهد که از نمونه‌های آن می‌توان به همکاری با شرکت سگ‌وی (Segway) برای ساخت ویلچر iBot اشاره کرد.

شرکت Regtransfers با تحلیل و بررسی آمار فروش خودروها در سرتاسر جهان تصویر اینفوگرافیک خیلی جالبی را منتشر نموده است که پرفروش‌ترین کمپانی‌های خودروسازی در هر کشور را در نقشه جهانی نشان می‌دهد. البته، نه هر کشوری بلکه کشورهایی که فروش برندهای مختلف در آنها امکان‌پذیر است.

تویوتا در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا و حتی استرالیا پیشتاز است و این در حالیست که فولکس واگن کنترل بازار اروپا را بدست گرفته و فورد محبوب‌ترین برند آمریکا، کانادا و نیوزلند شده است. اگر نگاه دقیق‌تری به کشورهای اروپایی بیاندازید، متوجه وطن‌پرستی آنها حداقل در حوزه‌ی خودرو خواهید شد. پرفروش‌ترین مارک خودرو در فرانسه رنو، در اسپانیا سئات، در ایتالیا فیات و در آلمان فولکس واگن است. جالب‌تر اینکه خودروهای مقرون به صرفه داچیا جایگاه اول را در 4 کشور رومانی، بلغارستان، مقدونیه و مولداوی تسخیر کرده اند.

در ایران نیز سایپا، به دلیل قیمت کمتر و سیاست‌های فروش خودرو در کشور به پرفروش‌ترین برند ایرانی تبدیل شده است. 

پنج کمپانی که سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص داده‌اند، به شرح زیرند: 

  • تویوتا در 49 کشور دنیا محبوبترین است.
  • فولکس‌واگن در 14 کشور دنیا محبوبترین است.
  • فورد در8 کشور دنیا محبوبترین است.
  • رنو در 6 کشور دنیا محبوترین است.
  • اسکودا در 6 کشور دنیا محبوترین است.
  • داچیا در 5 کشور دنیا محبوترین است.
  • فیات در 5 کشور دنیا محبوترین است.

فروش کدام برند در کدام کشور شما را بیشتر متعجب می‌کند؟نظرات کاربران

در حال بارگذاری