تست همراه اول

سرویس خبر
26 خرداد 1396 ساعت 12:06
0 نظر

 

اپل از راز اتومبیل‌های بدون راننده خود پرده برداشت

اپل برای خودروهای الکترونیکی اهمیت ویژه‌ای قائل است و در زمینه توسعه این صنعت تلاش‌های زیادی نموده و باب همکاری را نیز با برخی خودروسازان باز کرده است. در ادامه ببینیم تاکنون این تلاش‌ها چه نتیجه‌ای در بر داشته است.

Tim Cook مدیر اجرایی اپل، در روزهای گذشته از بلند پروازی‌های اپل در زمینه خودروی بدون راننده سخن گفت. وی به روشنی اعلام کرد: تیم اپل روی پروژه سیستم‌های خودکار، متمرکز شده که البته یکی از سخت‎ترین پروژه‌های هوش مصنوعی به شمار می‌آید. این سیستم بسیار مهیج، انسان را به ورای دنیای الکترونیک سوق می‌دهد. باید توجه داشت که موضوع مورد بحث، خودروی اپل نیست، بلکه راهی است که بشر در پیش گرفته و باید آن را ادامه دهد.

پروژه اتومبیل خودران اپل (پروژه تیتان) نتوانست همچون دیگر پروژه‌های بزرگ دنیا (تا پیش از تولید)، به صورت پنهان و رمزآلود پیش ‌رود، چرا که در سال 2014 پس از استارت پروژه، اپل برای رقابت با خودروهای تسلا و گوگل، بیش از 1000 مهندس را به خدمت گرفت و در سال 2016 با اکثر این افراد قطع همکاری کرد. این موضوع، عامل اصلی افشای راز بزرگ دره سیلیکون به شمار می‌رود.

به گفته کوک، افزایش هزینه‌ها و چالش‌های تکنیکی (که به دلیل تاخیر در استارت پروژه به وجود آمد)، مسیراپل را به سمت تولید سیستم‌های خودکار تغییر داد. این شرکت اکنون برای یکپارچه‌سازی اکوسیستم در تولید نسل جدید اتومبیل‌های هوشمند، با شرکت‌های خودروسازی همچون لکسوس همکاری می‌نماید.

کوک به جزئیات این پروژه اشاره‌ای نداشت، اما تصور خودروی لکسوس با پنل کنترل(همچون خودروهای تسلا) و استفاده از اپ Siri در این پنل (که با تلاش اپل کمی با واقعیت سازگارتر شده است)، دور از ذهن نیست.  26 خرداد 1396
0 نظر
2.50
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری