تست همراه اول

سرویس خبر
8 خرداد 1396 ساعت 17:20
5 نظر

 

معرفی رولزرویس سوئپ‌تیل 13 میلیون دلاری

رولزرویس سوئپ‌تیل، گران‌ترین خودروی جدید در دنیا است که برچسب قیمت 12.8 میلیون دلاری دارد.

رولزرویس از برترین نام‌ها در دنیای خودروها به ویژه خودروهای لوکس سفارشی است که امکان شخصی سازی خودرو را تا حد زیادی برای مشتری فراهم می‌کند. یکی از طرفداران ثروتمند این کمپانی بریتانیایی، محصولی را سفارش داده تا با ایده او، محصولی را تهیه کنند. رولزرویس در رویداد Concorso d'Eleganza at Villa d'Este  محصول نهایی را معرفی کرد. هرچند در گذشته هم نمونه‌های منحصر به فردی از رولزرویس دیده بودیم، اما سوئپ‌تیل تنها یک خودروی شخصی سازی شده با سطح لاکچری بالاتر نیست، بلکه گران‌ترین خودروی ساخته شده در تاریخ است که برچسب قیمت 12.8 میلیون دلاری دارد.

رولزرویس درباره مشتری سوئپ‌تیل می‌گوید «او یک کلکسیونر محصولات منحصر به فرد و خاص از جمله خودرو و قایق‌های تفریحی است.». ایده ساخت این خودرو نخستین بار در سال 2013 مطرح شده و پروسه ساخت آن 4 سال برای انگلیسی‌ها طول کشیده است. طراحی سوئپ‌تیل از محصولات دو نفره رولزرویس در دهه 1920 و 1930 و به ویژه فانتوم 1925 و فانتوم 1934 الهام گرفته شده است.

نشانه‌هایی هم از قایق‌های لوکس در سوئپ‌تیل به چشم می‌خورد از جمله سقف پانورامای آن.

جلو پنجره سوئپ‌تیل هم شبیه به نمونه به کار رفته در فانتوم است و از جنس آلومینیوم ساخته شده است. این، بزرگ‌ترین جلو پنجره در تاریخ رولزرویس محسوب می‌شود. در عقب این کوپه شماره سفارش 08 دیده می‌شود که آن هم از جنس آلومینیوم پرداخت شده است.

داخل کابین ساده بوده و کاملا مطابق میل مشتری ساخته شده است.

داخل کابین مملو از چرم و چوب تیره است که حس کلاسیک بودن بیشتری القا می‌کند. در کنسول میانی هم محلی برای قرارگیری گیلاس در نظر گرفته شده است. ساعت به کار رفته در سوئپ‌تیل، دست ساز و از جنس تیتانیوم و چوب است. در کنسول وسط مکانیزمی وجود دارد که بطری نوشیدنی را بر اساس سلیقه سرنشین انتخاب می‌کند و آن را در بهترین جهت می‌چرخاند تا به ساده‌ترین شکل قابل استفاده باشد. دوخت قطعات داخل خودرو چند سال برای خیاط و تیم او زمان برده و به گفته خیاط این پروژه، آنها تمام تلاششان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند نظر این مشتری را جلب کنند.


 

رولزرویس چیزی درباره قوای فنی سوئپ‌تیل رویایی نگفته چراکه احتمالا به عقیده آنها صحبت از اسب بخار، شتاب و مصرف سوخت در چنین خودرویی کاملا بی اهمیت است. به هر حال به نظر می‌رسد که سوئپ‌تیل بر پایه پلتفرم کنونی رولزرویس ساخته شده باشد و از همان موتور 12 سیلندر مشهور بهره بگیرد.

   8 خرداد 1396
5 نظر
5.00
  8 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری