تست همراه اول

سرویس خبر
3 خرداد 1396 ساعت 10:20
3 نظر

 

اپل و نوکیا در پی رفع اختلاف‎های گذشته

در سال‌های گذشته دو شرکت نوکیا و اپل از یکدیگر شکایت کردند. در آن شکایت هر دو مدعی نقض حقوق توسط شرکت دیگر بودند اما حالا قصد دارند اختلافات را کنار گذاشته و با یکدیگر همکاری کنند.

دو شرکت اپل و نوکیا  اعلام کردند که در حال حل و فصل اختلافات حقوقی خود هستند و در ابن مسیر به توافق‌های تازه‎ای نیز دست یافته‎اند. هم زمان با ثبت قراردادی جدید، شرکت اپل دوباره محصولات Withings  را در اپل استور به فروش می گذارد.

بر اساس توافق‎نامه جدید، نوکیا متعهد شده است خدمات زیربنایی شبکه را برای اپل فراهم کند، در مقابل اپل نیز گجت‎های سلامت نوکیا را (که پیشتربا برند Withings به فروش می‎رسیدند)، در اپل استور عرضه می‌کند.  این شرکت در سال 2016، درست چند روز بعد از شکایت نوکیا نسبت به نقض حقوقش، محصولات Withings را از اپل استور و دیگر فروشگاه هایش خارج کرد.

هر چند جزئیاتی از توافق‎نامه در دسترس نیست، اما به گفته نوکیا، اپل با پرداخت غرامت، در پی جبران خسارتهای وارد شده به این شرکت فنلاندی برآمده است. این دو شرکت در نشست مطبوعاتی مشترک، اعلام کردند: به زودی در تولید گجت‎های سلامت با یکدیگر همکاری می‌کنند.

این توافق‎نامه به منزله پایان اختلافاتی است که در سال گذشته با شکایت نوکیا از اپل در آلمان و آمریکا آغاز شد. سال گذشته نوکیا مدعی شد که 32 اختراعش توسط اپل به سرقت رفته است. البته اختلاف این دو شرکت ریشه در سال های گذشته دارد، به طوری که در سال 2009 هر دو شرکت از یکدیگر شکایت کرده و در 2011 توافق‎نامه‌ای مشترک برای رفع اختلاف‎ها امضا کردند.  3 خرداد 1396
3 نظر
3.92
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری