تست همراه اول

سرویس خبر
28 اردیبهشت 1396 ساعت 15:00
3 نظر

 

گوگل سرانجام شکلک‌های قدیمی را کنار گذاشت

بسیاری از کاربران، شکلک‌ها یا اموجی‌های گوگل را یکی از نقاط ضعف آن می‌دانستند. گوگل سرانجام همزمان با معرفی Android O از شکلک‌های بازطراحی شده خود نیز رونمایی کرد.

از دید بسیاری از کاربران، یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های کار با تلفن‌های‌ هوشمند نکسوس یا پیکسل، شکلک‌ها یا اموجی‌های بدترکیب‌شان بود. این شکلک‌ها بیش از آنکه حالات چهره انسان را تداعی کنند، شبیه نوک انگشت طراحی شده بودند، یا به قول مگان فرخ‌منش، خبرنگار سایت The Verge، گویی شکلک‌های عادی‌ای بودند که ذوب شده‌اند. برخی کاربران نگران بودند که وقتی شکلک ظاهرا بامزه‌ای را روی گوشی آی‌فون یا سامسونگ دوستان‌شان می‌فرستند، روی دستگاه آن‌ها چطور نمایش داده خواهدشد. در این مواقع می‌شد با مبدل‌های آنلاین این موضوع را بررسی کرد.  

مجموعه‌ای از شکلک‌ها یا اموجی‌های پیشین گوگل

اما سرانجام، گوگل پیغام کاربرانش مبنی بر ضعف طراحی این شکلک‌ها را شنید، اگرچه ممکن است بعضی‌ها همان شکلک‌های قدیمی را بپسندند. البته گوگل قبلا در Android N دستی به سر و روی شکلک‌ها کشیده بود تا طبیعی‌تر جلوه کنند اما کافی نبود. پس این بار تصمیم گرفت از نو شروع کند و آن‌ها را همزمان با عرضه Android O سر و سامان دهد.

یکی از شکلک‌های جدید گوگل

به نوشته سایت فست‌کمپانی، که از پشت صحنه طراحی شکلک‌های جدید گزارشی تهیه کرده‌ است، این کار 18 ماه زمان برده است، اما گوگل خود در کنفرانس Google I/O 2017 از این موضوع چیزی نگفت و فقط خلاصه‌وار اعلام کرد که در Android O می‌توانید مجموعه شکلک‌های دل‌خواه و فونت‌های سفارشی را دانلود کنید. پس اگر کسی شکلک‌های جدید را دوست نداشت می‌تواند به نسخه قبلی برگردد.

مقایسه شکلک قدیمی (سمت چپ) با شکلک جدید (سمت راست)

اگر آن‌قدر از شکلک‌های مبهم قدیمی گریزانید که حاضرید باگ‌های تصادفی نسخه بتای Android O را به جان بخرید، سیستم عامل مذکور را نصب و شکلک‌های جدید را دریافت کنید.  28 اردیبهشت 1396
3 نظر
4.80
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری