تست همراه اول

سرویس خبر
16 اردیبهشت 1396 ساعت 16:29
12 نظر

Toyota Land Speed Cruiser

تویوتا لندکروزر؛ سریع‌ترین شاسی بلند جهان

تویوتا با نسخه ارتقایافته‌ای از Land Cruiser توانست رکورد سرعت شاسی‌بلندهای جهان، که تاقبل از این در دست مرسدس بنز بود، را جابجا کند.

سال گذشته و در نمایشگاه تیونینگ SEMA 2016 تویوتا از قوی‌ترین خودرویی که در تاریخ زندگی‌اش ساخته بود، رونمایی کرد. این خودرو در ظاهر همان لندکروزر 2018 بود ولی در باطن هیچ شباهتی به آن نداشت. نام این هیولا را Land Speed Cruiser گذاشتند.

لنداسپید کروزر تنها برای جواب دادن به یک سوال ساخته شده بود: یک شاسی‌بلند فول سایز (بزرگ) تا چه اندازه می‌تواند سریع باشد؟ تویوتا برای ساخت لنداسپید کروزر از شاسی لندکروزر 2018 بهره گرفت اما پلتفرم آنرا با کمک مهندسان TRD (زیرمجموعه اسپرت و تیونینگ تویوتا) به کلی تغییر داد؛ از پیشرانه و گیربکس بگیرید تا سیستم تعلیق، فرمان و حتی اکسل‌ها. برای رسیدن به حداکثر سرعت ممکن، تویوتا روی پیشرانه 5.7 لیتری V8 این خودرو، دو توربوشارژر Garrett گذاشت که نتیجه آن رسیدن به قدرتی بیش از 2000 اسب‌بخار است!

تویوتا برای ثبت جهانی رکورد سرعت، به پایگاه هوافضای موهاوی در کالفرنیا رفت. رانندگی لنداسپید کروزر نیز به کال ادوارد (Carl Edwards) واگذار شد که راننده سابق تویوتا در مسابقات نسکار است ولی حالا دوران بازنشستگی‌اش را می‌گذراند. مسیر لازم برای سرعت گرفتن و توقف کامل خودرو 4 کیلومتر بیشتر نبود؛ لنداسپید کروزر در اولین تست به سرعت 211 مایل برساعت (339.5 کیلومتر برساعت) رسید اما در دور دوم با ثبت سرعت 230.02 مایل برساعت (370.1 کیلومتر برساعت) موفق به ثبت رکورد سریع‌ترین SUV جهان شد.

 

بیشتر بخوانید:

قیمت انواع خودروهای ژاپنی

فروش اقساطی تویوتا

   16 اردیبهشت 1396
12 نظر
5.00
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری