تست همراه اول

سرویس خبر
15 اردیبهشت 1396 ساعت 12:53
1 نظر

 

پژو برای آزمایش نخستین اتومبیل خودران خود آماده می‌شود

کمپانی پژو قصد دارد تا توانایی‌های تکنولوژی خودران «nuTonomy» را در محصولات خود بیازماید.

همانند بیشتر خودروسازها، پژو هم بر این عقیده است که آینده دنیای خودرو، در دستان تکنولوژی‌ها خودران است. فرانسوی‌ها چندی پیش کانسپت Instinct را معرفی کردند که با استفاده از هوش مصنوعی، ارتباط از طریق فضای ابری، بهترین تجربه رانندگی خودکار را فراهم می‌کند اما برای رسیدن به چنین مرحله‌ای از تکنولوژی، راه زیادی باقی مانده است.

برای آغاز کار، پژو ابتدا باید به سراغ تکنولوژی خودرانی برود که امروز بسیاری از کمپانی‌ها در حال تحقیق درباره آن هستند. به همین منظور پژو تصمیم به همکاری با گروه «nuTonomy» از دانشگاه ماساچوست گرفتند و به زودی شاهد حضور اتومبیل خودران پژو در خیابان‌های سنگاپور خواهیم بود.

نرم‌افزار و سنسورهای لازم برای دستیابی به یک اتومبیل خودران، توسط «nuTonomy» در تابستان بر روی یک پژو 3008s نصب شده و آماه گذراندن مراحل آزمایشی می‌شود. سپس در ماه سپتامبر، روانه خیابان‌ها خواهد شد. برای نیل به هدف، لازم است تا این دو کمپانی، ابعاد آزمایش خود را گسترش داده و این پروژه را در محل‌های بیشتری تست کنند تا به شکل بهتری پی به نحوه عملکرد اتومبیل خودران در مناطق شهری و نیز برخورد سایر رانندگان با آن ببرند.

nuTonomy پیش از این هم به آزمودن تاکسی‌های خودران مشغول بوده تا در رقابت با اوبر، حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. به‌علاوه این شرکت چراغ سبز را برای حضور در بوستون آمریکا دریافت کرده تا در این کشور، به رقابت با تویوتا، آئودی و استارت آپ محلی Optimus Ride بپردازد.

همچنین ماه گذشته ب ام و اعلام کرد که با همکاری «اینتل» و «موبایلی» در حال توسعه 40 دستگاه سری 7 با تکنولوژی خودران است تا آنها را در آمریکا و اروپا بیازماید. مرسدس بنز هم با همکاری بوش، پلتفرم خودران اختصاصی خود را توسعه داده و اعلام کرده که در آغاز دهه بعدی میلادی تاکسی‌هایی را با تکنولوژی خودران سطح 5، روانه خیابان‌ها خواهد کرد. به هر حال مهم نیست که کدام یک از کمپانی‌ها زودتر پکیج‌های خودران را ارائه خواهد کرد بلکه موضوع اصلی این است که کدام یک برترین خواهد بود.  15 اردیبهشت 1396
2013 بازدید
1 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری