تست همراه اول

سرویس خبر
6 اردیبهشت 1396 ساعت 14:48
1 نظر

 

سرقت خودروهای هیواندی از طریق اپلیکیشن MyHyundai

محققان یک شرکت امنیتی در اپلیکیشن خودروهای هیوندای باگی یافته‌اند که هکرها می‌توانند از طریق آن خودروهای سایر افراد را سرقت کنند.

یک شرکت امنیتی به نام Rapid7 نوعی آسیب‌پذیری در اپلیکیشن رسمی هیواندای یافته است که هکرها از طریق آن می‌توانند خودروهای هیوندای را سرقت کنند.

اپلیکیشن MyHyundai به صاحبان خودروهای هیوندای امکان می‌دهد تا با گوشی هوشمند یا ساعت هوشمندشان ماشین خود را روشن کنند، قفل کنند یا محل پارک شدنش را بیابند. Rapid7 یافته است در نسخه جدید این اپلیکیشن نوعی آسیب‌پذیری وجود دارد که موجب می‌شود، علاوه بر صاحبان خودرو، اشخاص دیگر نیز بتوانند ماشین دیگران را کنترل کنند.

سخنگوی هیواندی در واکنش به این خبر گفته که تاکنون در مورد سوء استفاده از این آسیب‌پذیری گزارشی دریافت نشده است، اما با این حال پیگیر آن خواهند بود.

هیوندای تنها شرکتی نیست که با این تهدید مواجه شده است. سال 2015 کارخانه فیات کراسیر شماری از محصولات خود را، به دلیل پیدا شدن باگی که به هکرها اجازه کنترل ماشین‌ دیگران را می‌دهد، فرا خواند.

به نظر می‌رسد با توسعه بیشتر IoT و استفاده از آن در محصولات مختلف، شرکت‌ها باید توجه ویژه‌ای به امنیت مشتریانشان داشته باشند و جلو این تهدیدات را از پیش بگیرند.

  6 اردیبهشت 1396
3890 بازدید
1 نظر
5.00
  2 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری