تست همراه اول

سرویس خبر
4 اردیبهشت 1396 ساعت 16:00
9 نظر

 

دوربین جلو Galaxy S8 مکانیزم لرزشگیر اپتیکال بلااستفاده دارد

در دنیای فناوری بسیاری از تصمیمات برنامه‌ریزی‌شده به واقعیت نمی‌پیوندند و برخی ایده‌ها هیچ‌گاه به مرحله تولید نمی‌رسند. چنین اتفاقی ممکن است در مورد گجت‌های هوشمند هم رخ بدهد. یکی از این نمونه‌ها مشاهده لرزشگیر اپتیکال در دوربین جلو سامسونگ گلکسی اس 8 است.

کاربری به نام JerryRigEverything با موردی مشابه در گلکسی اس 8 مواجه شده است. او می‌گوید پس از باز کردن قطعات این گوشی به قطعه‌ای در دوربین جلو برخورد کرده که برای خنثی کردن اثر لرزش دست هنگام تصویربرداری با این دوربین تعبیه شده است و می‌تواند مانع مات شدن تصاویر شود.

استفاده از لرزشگیر تصویر در اسمارت فون‌ها دشوار است& چراکه فضای درنظرگرفته‌شده برای دوربین تنها برای سنسور آن جا دارد و فضای کافی برای سایر سنسورها وجود ندارد. برخلاف لرزشگیر دیجیتال، که از ویژگی‌های نرم‌افزاری برای از بین بردن اثر لرزش دست در تصویر بهره می‌برد، در لرزشگیر اپتیکال از بخش‌های مکانیکی برای نیل به این هدف استفاده می‌شود. به همین دلیل، ابزار لازم برای این نوع لرزشگیر حجیم‌ است و فضای زیادی اشغال می‌کند، اما کارایی و عملکرد بسیار بهتری نسبت به نوع غیر اپتیکال دارد.

این مشکل در دوربین اصلی کم‌اهمیت‌تر است، اما برای به‌کارگیری آن در دوربین جلو به مهندسی بسیار دقیقی نیاز است. به همین دلیل تبلیغات کمتری برای OIS در دوربین جلو انجام می‌شود و دقیقا به همین دلیل نیز مشاهده آن در گلکسی اس 8 جالب‌توجه است، درحالی‌که هیچ‌گونه تبلیغی در رابطه با آن صورت نگرفته. سامسونگ احتمالا در میانه راه، از توسعه این ایده دست برداشته و تصمیم گرفته قطعه مربوطه را در داخل گوشی باقی بگذارد. البته شاید در آینده با به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری این ویژگی فعال شود.

نکته جالب‌توجه دیگر در گلکسی S8 علامت «no dog» است که به قرار نگرفتن گوشی در اختیار سگ‌ها اشاره دارد. این موضوع ارتباطی با تعصب سامسونگ نسبت به سگ‌ها و حیوانات ندارد بلکه هدف از آن، جلوگیری از جویده شدن باتری توسط آنهاست! هشدار دیگری هم مبنی بر «سوراخ نکردن» بر روی باتری وجود دارد که برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار و حتی انفجار در نظر گرفته شده است.

   4 اردیبهشت 1396
9 نظر
4.50
  113 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری