تست همراه اول

سرویس خبر
3 اردیبهشت 1396 ساعت 10:42
17 نظر

 

دادستان کل کشور علت فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام را توضیح داد

تماس صوتی تلگرام چند ساعت پس از فعال شدن برای ایرانیان به یکباره از دسترس خارج شد اما علت این موضوع را می‌توانید از زبان دادستان کل کشور بخوانید.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما در بخشی از صحبت های خود توضیحاتی در مورد مسدودیت تماس صوتی تلگرام ارائه کرد.

دادستان کل کشور درباره فیلتر شدن امکان صوتی پیام رسان "تلگرام" گفت: مایل نیستیم که برخی امکانات را که عموم می توانند از آن بهره برداری خوب کنند محدود کنیم.

وی با بیان اینکه برای ما در سراسر کشور آنچه که فوق العاده مهم و در درجه نخست است امنیت کشور است، افزود: ۴ طرف کشور ما آتش و جنگ و خونریزی و جنایات اما کشور ما آرام و امن است و این امنیت آسان بدست نیامده است و هزینه های زیادی برای آن می شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: شبکه های خارجی به ویژه آنهایی که در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران ریشه دارند از این فضا حداکثر استفاده را برای ضربه زدن انجام می دهند.

وی افزود:همه دستگاه های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی ما وجود امکان صوتی "تلگرام" را خلاف امنیت کشور دانستند بنا بر این شد این موضوع در شورای عالی فضای مجازی مطرح شود که در جلسه مطرح شد و به عللی تصمیم بر بسته شدن این فضا نشد.

دادستان کل کشور ادامه داد: این موضوع در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مطرح شد و به اتفاق آرا، این سیستم را برای کشور ناامن دانستند لذا تصمیم گرفته شد تا زمانی که نکات امنیتی آن لحاظ نشده، از این سیستم صوتی استفاده نشود تا به امنیت کشور و سلامت انتخابات، لطمه وارد نشود.وی با تاکید بر اینکه امنیت برای کشور ما بسیار مهم است، گفت: اگر امنیت نداشته باشیم نمی توانیم انتخابات، اقتصاد و زندگی آرام داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاکید بر اینکه همه ما باید دقت کنیم تا کوچکترین خدشه ای به این امنیت وارد نشود، افزود: احراز کردیم این سیستم به امنیت کشور لطمه وارد می کند مگر اینکه مسئولان مربوط بتوانند از نظر فنی، مشکلات را بر طرف کنند.  3 اردیبهشت 1396
17 نظر
2.07
  27 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری