تست همراه اول

سرویس خبر
24 فروردین 1396 ساعت 16:30
63 نظر

 

ال‌جی به خاطر مشکل «بوت لوپ» دادگاهی می‌شود

کلمه‌ی «بوت لوپ» برای صاحبان گوشی G4 چندان غریب نیست. بسیاری از کاربران این گوشی به این مشکل دچار شدند و گوشی خود را برای تعمیر به نمایندگی خدمات پس از فروش ال‌جی سپردند. حال جمعی از کاربران تصمیم گرفته‌اند به خاطر این مشکل ال‌جی را دادگاهی کنند.

بعید است پیگیر اخبار تکنولوژی باشید و در مورد مشکل بوت لوپ گوشی‌های ال‌جی نشنیده باشید. سال گذشته در جی‌اس‌ام مطلبی منتشر کردیم که به بررسی مشکل اساسی برخی از پرچم‌داران ال‌جی به نام بوت‌لوپ اشاره داشت، که می‌توانید آن را از اینجا مطالعه کنید. حال این مشکل آنقدر آزار دهنده شده است که برخی از کاربران شکایتی از ال‌جی تنظیم کرده و آن را تقدیم دادگاه کرده‌اند.

بوت لوپ (Bootloop) شاید کابوس‌وارترین واژه برای دارندگان گوشی‌های ال‌جی باشد. مشکلی که طی آن گوشی خود به خود خاموش و روشن شده و این تکرار آنقدر به صورت پیاپی رخ می‌دهد که گوشی از مرحله‌ی نمایش لوگوی شرکت فراتر نمی‌رود. اولین بار گزارشات این مشکل در پرچم‌دار نه چندان قدیمی G4 منتشر شد. این مشکل آنقدر فراگیر بود که ال‌جی را وادار به واکنش کرد. این شرکت از کاربرانش عذرخواهی کرد و قول داد دستگاه‌های معیوب را تعمیر کند. در آن زمان مشکل اصلی «اتصال نامناسب بین قطعات» عنوان شد. با این حال بسیاری از گوشی‌های تعمیر شده نیز باز هم از این مشکل رنج می‌بردند. شرایط وقتی بدتر شد که V10 که به عنوان آغازگر سری جدیدی معرفی شد که قرار بود با سری نوت سامسونگ رقابت کند نیز به سرنوشت G4 دچار شد. کاربران زیادی از ری‌استارت‌های تصادفی یا به طور کامل از دسترس خارج شدن گوشی خود شکایت داشتند.

چندی است که تعدادی از کاربران یک دادخواست سنخی (Class Action Suit) از ال‌جی تنظیم کرده‌اند. این نوع دادخواست یک شکایت قانونی است که گروهی از افراد که در یک موقعیت یکسان هستند (مانند مصرف‌کنندگان) از یک گروه دیگر (معمولا صاحبان کسب و کارهای بزرگ) انجام می‌دهند. در این دادخواست آمده است که کاربران به خاطر مشکل بوت‌لوپ، گوشی‌هایشان «غیر قابل استفاده و نامناسب برای هر کاری» شده است و ال‌جی چند قانون گارانتی را نقض کرده است. این دادخواست در ابتدا برای گوشی‌های G4 و V10 تنظیم شده بود، اما اکنون کاربران گوشی‌های قربانی G5، V20 و Nexus 5X نیز قصد دارند به جمع شکایت‌کنندگان ملحق شوند.

گرچه در مورد G5 و V20 گزارش‌های بسیار کمی در زمینه بوت لوپ منتشر شده و ال‌جی نیز چنین مشکلی را رسما برای این دو گوشی تایید نکرده است، ولی Nexus 5X نیز به مشکل بوت لوپ دچار شد، اما زمانی که این مشکل بروز پیدا کرد تولید نکسوس متوقف شده بود و ال‌جی مجبور شد معادل قیمت خرید گوشی به کاربران قربانی خسارت پرداخت کند.

آیا شما با چنین مشکلی در پرچم‌داران ال‌جی رو به رو شده‌اید؟ تجاربتان را با سایر کاربران جی‌اس‌ام در میان بگذارید.

   24 فروردین 1396
63 نظر
4.59
  22 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری