تست همراه اول

سرویس خبر
24 فروردین 1396 ساعت 13:27
15 نظر

 

ال‌جی G6 به زودی به قابلیت اسکن سه بعدی صورت کاربر مجهز می‌شود

ال جی جی ۶ را می‌توان بهترین گوشی ساخت این کمپانی تا به حال دانست که بهبودهای بسیاری نسبت به نسل قبل دارد و به قابلیت‌های جالب مجهز شده است، اما به نظر می‌رسد به زودی قابلیت جدید دیگری هم به این گوشی اضافه شود که به دستگاه، توانایی اسکن سه بعدی صورت کاربر را می‌دهد.

به تازگی خبر جالبی از سوی رسانه‌های کره جنوبی منتشر شده است که از قصد شرکت ال‌جی برای معرفی قابلیت اسکن سه بعدی صورت برای آخرین پرچم‌دارش، ال‌جی G6 حکایت می‌کند.

The Investor افشا کرده است که کمپانی کره‌ای در همکاری با Oez (یک کمپانی محلی که نرم افزار تشخیص چهره را توسعه می‌دهد) قصد دارد این قابلیت را به گوشی جدید خود بیافزاید. بر اساس این خبر، قابلیت جدید به همراه سیستم پرداخت موبایلی ال‌جی یا همان ال‌جی پِی، در ماه ژوئن ارایه خواهند شد. ظاهرا این شرکت به دلیل سازگاری نرم افزار OezFR با سایر پرچم‌داران ال‌جی مانند G5 و V20، تصمیم به همکاری با Oez گرفته است. همچنین OezFR به قابلیت‌های امنیتی مجهز است که به کار بردن ترفندهایی مانند استفاده از عکس به جای صورت زنده برای دور زدن سیستم تشخیص چهره جلوگیری می‌کند و البته حجم آن هم بسیار کم و در حدود ۳.۵ الی ۵ مگابایت است.

یکی از منابع صنعتی در گفتگو با رسانه محلی News Prime اعلام کرده است که احتمالا ال‌جی تصمیم دارد تا اسکن سه بعدی صورت را به طریقی غیر معمول به کار بگیرد:

اگر ال‌جی OezFR را در سیستم پرداخت موبایلی خود هم به کار بگیرد، این اولین بار خواهد بود که از یک سیستم تشخیص چهره برای تراکنش‌های مالی در بخش موبایلی استفاده می‌شود.

اگر چه این خبر بسیار هیچان انگیز به نظر می‌رسد، اما مطمئن نیستیم که این سیستم تشخیص چهره سه بعدی بتواند بی هیچ مشکلی از پس چنین مسئولیت بزرگی برآید. پرچم‌داران جدید سامسونگ، گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس هم به قابلیت تشخیص چهره مجهزند اما هنوز به طور عمومی تست نشده‌اند تا بتوانند به نگرانی‌های امنیتی پاسخ دهند.

هنوز به بهبودهای زیادی نیاز است تا فعالان فناوری بتوانند سیستم تشخیص سه بعدی چهره را به جایگزینی مطمئن‌تر برای اسکن اثر انگشت تبدیل کنند. اما تمامی شرکت‌های بزرگ صنعت موبایل مانند سامسونگ، اپل و ال‌جی اعتقاد دارند این سیستم تشخیص بیومتریک جدید که از پتانسیل بسیار بالایی برای تامین امنیت برخوردار است.  24 فروردین 1396
4810 بازدید
15 نظر
2.31
  13 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری