تست همراه اول

سرویس خبر
18 فروردین 1396 ساعت 12:05
21 نظر

 

۱۵ جمله از میلیاردرهای معروف که دید شما را نسبت به پول تغییر می‌دهد‍!

بی‌شک یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی امروزی جنبه مادی آن و مشخصا تعربفی به نام پول است. دیدگاه شما درباره پول می‌تواند نقش مهمی در موفقیت مالی شما داشته باشد، بنابراین بد نیست نگاهی داشته باشیم به نظر برخی از میلیاردرهای خود ساخته حال حاضر تا ببینیم درباره پول چه نظری دارند.

در این مطلب قصد داریم کمی از دنیای فناوری و اخبار تکراری هر روزه فاصله بگیریم و به موضوعات مادی بپردازیم. حتما شما هم ضرب المثل‌ها و جمله‌های معروفی مانند «هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیره»، «بی مایه فطیره» و یا «پول دوای هر دردیه» را شنیده‌اید که درباره اهمیت پول به کار می‌روند، در طرف مقابل هم جملاتی مانند «پول خوشبختی نمیاره» یا «همه چی که پول نیست» وجود دارد که به ارزش‌های معنوی در کنار مادیات اشاره دارد. بنابراین با دو دیدگاه مواجه هستیم که هر دو تا حدی صحیح هستند. مسئله مهم این است که دیدگاه ما نسبت به پول و نحوه کسب درآمد در نهایت منجر به موفقیت یا شکست مالی ما خواهد شد، اما در باره این موضوع باید به کدام یک از دو دیدگاه ذکر شده بیشتر توجه کنیم؟

بهتر است برای یافتن پاسخ مناسب، نگاهی هم داشته باشیم به نظر میلیاردرهای معروف و موفق حال حاضر دنیا درباره پول و نحوه کسب درآمد:

مارک زاکربرگ، مدیر عامل و بنیان‌گذار فیس‌بوک

سن: ۳۲ سال

ثروت خالص: ۵۸.۶ میلیارد دلار 

هیچ‌گاه هدف من تنها تاسیس یک شرکت نبود. بسیاری از مردم این موضوع را بد تفسیر می‌کنند که ممکن است من به سود و درآمد و چیزهایی مانند آن توجه نکنم. اما برای من معنای یک کمپانی در واقع فقط این نیست که چیزی بسازد که واقعا تغییر بزرگی در دنیا ایجاد کند.

مِگ ویتمن، مدیرعامل HP

سن: ۶۰ سال

ثروت خالص: ۲.۱ میلیارد دلار 

هنگامی که یک کسب و کار کوچک رشد می‌کند، مانند راهی که eBay طی کرد، این روند تاثیر فزاینده‌ای خواهد داشت. رشد این شرکت منجر به ایجاد کسب و کارهای کوچک‌تر می‌شود که با سرمایه‌ ذهنی، کالا و خدمات شرکت اصلی را تامین کنند.

(بنابراین خانم ویتمن هم به ایده «پول، پول می‌آورد» معتقد است.)

وارن بافت، مدیر عامل و رئيس هیئت مدیره Berkshire Hathaway

سن: ۸۶ سال

ثروت خالص: ۷۸.۷ میلیارد دلار 

من به شما خواهم گفت که چطور ثروتمند شوید. درها را ببندید. زمانی که بقیه حریص هستند شما بترسید. زمانی که بقیه می‌ترسند شما حریص باشید.

( در واقع منظور ایشان متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن است!)

اوان اشپیگل، مدیر عامل و بنیان‌گذار Snap 

سن: ۲۶ سال

ثروت خالص: ۵ میلیارد دلار 

افراد خیلی کمی در دنیا وجود دارند که به ایجاد کسب و کار اینچنینی اقدام می‌کنند. فکر می‌کنم معامله آن برای کسب یک درآمد کوتاه مدت جذاب نیست.

(آقای اشپیگل معتقد است که نباید خیلی و زود و برای کسب درآمد، به کسب درآمد از راه فروش یا واگذاری کسب و کار و یا شرکت خود اقدام کرد و این سخنان را در توضیح عدم فروش شرکتش به فیس‌بوک گفته است.)

اپرا وینفری، هنرمند و ثروتمند‌ترین آمریکایی آفریقایی‌ تبار

سن: ۶۳ سال

ثروت خالص: ۲.۹ میلیارد دلار 

دلیلی که من توانسته‌ام در مسائل مالی تا این حد موفق شوم، این بود که برای یک دقیقه هم تمرکزم بر پول نبوده است.

مایکل بلومبرگ، مدیر عامل بلومبرگ

سن: ۷۵ سال

ثروت خالص: ۴۷.۵ میلیارد دلار 

و من فکر می‌کنم که هر چه بیشتر پول در اختیار مردم بگذاری، بیشتر خرج می‌کنند و اگر خرجش نکنند، سرمایه گذاری می‌کنند. سرمایه گذاری آن راه دیگری برای ایجاد شغل است. سرمایه گذاری پول را صرف وجوه دوگانه یا امثال آن می‌کند و بانک‌ها بوسیله آن می‌توانند وام دهند. و این چیزی است که ما نیاز به انجام آن داریم.

لری پیج، از بنیان‌گذاران  گوگل و مدیر عامل هلدینگ آلفابت

سن: ۴۴ سال

ثروت خالص: ۳۵ میلیارد دلار (آمار غیر رسمی)

اگر به وسیله پول تحریک می‌شدیم، کمپانی را مدت‌ها قبل فروخته بودیم و در ساحل تفریح می‌کردیم.

( به نظر می‌رسد دیدگاه لری پیج و شرکایش با اوان اشپیگل یکسان است.)

جف بزوس، مدیر عامل آمازون

سن: ۵۳ سال

ثروت خالص: ۷۲.۸ میلیارد دلار 

معتقدم صرفه جویی منجر به نوآوری می‌شود، مانند کاری سایر محدودیت‌ها انجام می‌دهند. یکی از راه‌هایی که شما را از یک جعبه تنگ بیرون می‌کشد این است که راه خود را بسازید.

(آقای بزوس که اتفاقا حق امتیاز یکی از روزنامه‌های معروف دنیا، واشنگتن پست را هم در اختیار دارد بر این باور است که باید صرفه جویی کرد تا با خلاقیت خود راه جدیدی را برای کسب درمد پیدا کنیم.)

سرگی برین، از بنیان‌گذاران گوگل و رئیس آلفابت

سن: ۴۳ سال

ثروت خالص: ۳۸.۴ میلیارد دلار

همیشه این عبارت را می‌شنوید که «پول خوشبختی نمیاره». اما من همیشه در پس ذهنم این را مجسم می‌کردم که پول زیاد می‌تواند کمی خوشبختی بیاورد. اما واقعا این موضوع درست نیست.

(دیدگاه سرگی برین تا حدی به تفکرات سنتی و ایرانی ما نزدیک است.)

جک ما، رئیس هیئت مدیره گروه علی‌بابا

سن: ۵۲ سال 

ثروت خالص: ۲۲ میلیارد دلار

امروز پول درآوردن خیلی آسان است. اما منبع درآمد پایدار داشتن در حالی‌که مسئولیتی در جامعه دارید و دنیا را بهبود می‌دهید خیلی متفاوت است.

سارا بلیک‌لی، بنیان‌گذار Snapx

سن: ۴۶ سال

ثروت خالص: ۱ میلیارد دلار 

پول شما را به بیش از آنچه هستید تبدیل می‌کند.

اینگوار کامپارد، موسس IKEA

سن: ۹۱ سال

ثروت خالص: ۴۱.۸ میلیارد دلار

من کمی درباره پول خسیس هستم، اما که چه؟ من به پولی که قرار است برای خودم خرج کنم دقت می‌کنم و از خودم می‌پرسم که آیا مشتریان IKEA قدرت پرداخت چنین پولی را دارند... من معمولا می‌توانم با پروازهای فرست کلاس سفر کنم، اما وفور سرمایه نمی‌تواند دلیل مناسبی برای هدر دادن آن باشد...اگر چیزی مانند یک رهبری خوب وجود داشته باشد، باید یک مثال خوب ارایه کنید، من باید این کار را برای تمام کارمندان IKEA انجام دهم.

جورج سُروس، سرمایه گذار و رئیس بنیاد Soros

سن: ۸۶ سال

ثروت خالص: ۲۵.۲ میلیارد دلار

بازارهای مالی معمولا غیر قابل پیش بینی‌ هستند... این ایده که شما قادر هستید آن چه اتفاق می‌افتد را پیش بینی نمایید، با روش من در نگاه به بازار در تناقض است.

مایکل دل، موسس و مدیر عامل Dell

سن: ۵۲ سال

ثروت خالص: ۲۰.۸ میلیارد دلار

من معتقدم که شما پیش از آن که برای یک تجارت استراتژی داشته باشید، باید وضعیت اقتصادی آن را درک کنید و پیش از این که استراتژی خود را درک کنید باید یک ساختار داشته باشید. اگر این دستورات را اشتباه متوجه شوید، احتمالا شکست خواهید خورد.

شلدون ادلسن، رئیس و مدیر عامل موسسه Las Vegas Sands

سن: ۸۳ سال

ثروت خالص: ۳۲.۲ میلیارد دلار

هیچ‌گاه به سرمایه دار شدن فکر نمی‌کردم. هرگز به فکرم خطور نکرد. چیزی که واقعا مرا تحریک کرد ان بود که برای ایجاد چیزی تلاش کنم.

نظر شما چیست؟ آیا با طرز تفکر این میلیاردرهای معروف موافق هستید؟  18 فروردین 1396
21 نظر
4.35
  26 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری