تست همراه اول

سرویس خبر
10 فروردین 1396 ساعت 23:28
15 نظر

 

تماس صوتی به تلگرام آمد: هرآنچه لازم است بدانید

تلگرام پس از ماه‌ها، بالاخره از قابلیت تماس امن صوتی رونمایی کرد. این قابلیت در حال حاضر در اروپا فعال شده و به زودی در تمامی نقاط دنیا در دسترس قرار می‌گیرد.

در ماه‌های گذشته شایعات بسیاری به گوش می‌رسید که تلگرام در حال کار روی اضافه کردن قابلیت تماس صوتی از طریق اپلیکیشنش است و سرانجام امروز انتظارها به پایان رسید. تیم توسعه تلگرام در این مدت در حال بررسی و آزمایش این قابلیت بوده تا اطمینان حاصل کند که بهترین کیفیت و پرسرعت‌ترین و امن‌ترین تماس تلفنی را در اختیار کاربران قرار دهد. البته امروز این قابلیت برای کاربران اروپایی فعال می‌شود و به مرور بقیه جهان نیز از این قابلیت بهره‌مند می‌شوند.

استفاده از این قابلیت بسیار ساده است که در تصویر متحرک زیر، که در وبلاگ رسمی تلگرام منتشر شده، می‌توانید نمایی از آن را ببینید.

تلگرام گفته است که تماس تلفنی‌اش بر پایه رمزنگاری سرتاسری (End-to-end encryption) توسعه یافته که در سکرت چت استفاده می‌شود. تلگرام برای اینکه به شما بفهماند تماس تلفنی شما کاملا امن است یا خیر، از زبان تصویری استفاده می‌کند. هنگامی که با دوستتان تماس می‌گیرید، چهار ایموجی بالای صفحه برای شما و دوستتان نمایش داده می‌شود و اگر ایموجی‌های نمایش داده‌شده روی گوشی شما و دوستتان دقیقا یکسان باشد به این معناست که تماس تلفنی شما کاملا امن است. بنابراین نیازی نیست با کدهای طولانی و تصاویر پیچیده دست و پنجه نرم کنید.

تلگرام برای برقراری تماس تلفنی از اتصال همتا به همتا (Peer to Peer) استفاده می‌کند تا کیفیت بالایی در تماس اینترنتی‌تان تجربه کنید. اگر امکان برقراری چنین اتصالی وجود نداشته باشد، تلگرام شما را به نزدیک‌ترین سرور خود متصل می‌کند تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان به مخاطب موردنظرتان دسترسی پیدا کنید. با توجه به اینکه تلگرام، برخلاف سایر اپلیکیشن‌ها، سرورهایی در تمامی نقاط جهان دارد، انتظار می‌رود سرعت بالایی که این شرکت روسی برای تماس‌های تلفنی‌اش وعده داده کاملا محسوس باشد.

تلگرام برای بهبود کیفیت تماس‌های تلفنی‌اش از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. هوش مصنوعی مورد استفاده تلگرام پس از هر تماس تلفنی‌تان از شما بازخوردی می‌گیرد و با توجه به آن رفتارش را تنظیم می‌کند. البته توجه داشته باشید که این هوش مصنوعی به هیچ وجه به محتوای مکالمه شما دسترسی ندارد، بلکه تنها اطلاعاتی مانند سرعت شبکه، زمان پینگ و مصرف داده را برای بهبود کیفیت از مکالمه شما استخراج می‌کند. حتی اگر سرعت اینترنت شما حین مکالمه تغییر کند، مثلا وارد منطقه‌ای شوید که اینترنت موبایلتان از 4G به 3G تغییر پیدا کند، می‌توانید این تغییرات را به اطلاع هوش مصنوعی تلگرام برسانید تا کیفیت تماس را با توجه به کیفیت اتصال فعلی‌تان تنظیم کند.

تلگرام مدعی است در آزمایش‌هایی که انجام داده تماس تلفنی‌اش قدرتمندتر از تمامی اپلیکیشن‌های مشابه بوده، با این حال باید منتظر ماند تا این قابلیت به صورت جهانی فعال شود و بعد از آن درباره‌‌ صحت و سقم ادعای این شرکت روسی تصمیم گرفت.

تلگرام همچنین مزاحمت‌های تلفنی ممکن را در نظر گرفته است. شما می‌توانید تعیین کنید که چه کسانی می‌توانند با شما تماس بگیرند، چه کسانی نمی‌توانند و یا تمام تماس‌های تلفنی را مسدود کنید. بنابراین نگران مزاحمت‌های تلفنی نباشید.

به صورت پیش‌فرض مصرف داده تماس تلفنی تلگرام کم است و با توجه به سرعت شبکه شما کیفیت آن تعیین می‌شود، اما اگر بخواهید حدود 25 تا 30 درصد دیگر از مصرف داده بکاهید، می‌توانید قابلیت Use Less Data را فعال کنید.

تلگرام در نسخه 3.18 علاوه بر اضافه کردن قابلیت تماس تلفنی، یک ویژگی دیگر نیز به اپلیکیشنش افزوده است: از این پس شما می‌توانید کیفیت ویدئویی را که با دیگران به اشتراک می‌گذارید، تعیین کنید. بدین ترتیب می‌توانید درصد فشرده‌سازی ویدئوهای ارسالی‌تان را تنظیم کنید و قبل از ارسال، پیش‌نمایشی از ویدئویی که مخاطبتان مشاهده خواهد کرد برایتان نمایش داده می‌شود. تلگرام درصد فشرده‌سازی‌ای را که تعیین کرده‌اید به خاطر می‌سپارد و تا دفعه بعدی که آن را تغییر دهید، از همان درصد به عنوان درصد پیش‌فرض فشرده‌سازی استفاده می‌کند.

هم‌اکنون نسخه جدید تلگرام برای اندروید و آی‌او‌اس منتشر شده، اما قابلیت تماس تلفنی تنها برای کشورهای اروپایی فعال شده است. به محض فعال‌ شدن این قابلیت برای ایران شما را از طریق کانال تلگرام جی‌اس‌ام در جریان می‌گذاریم.

  

   10 فروردین 1396
15 نظر
5.00
  15 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری