تست همراه اول

سرویس خبر
10 فروردین 1396 ساعت 13:10
31 نظر

 

کلید‌های مجازی قابل تنظیم و دکمه هوم Always-On در گلکسی اس 8

کلید‌های مجازی قابل تنظیم و دکمه هوم Always-On در Galaxy S8 از جمله ویژگی‌هایی است که در گوشی‌های پرچمدار جدید سامسونگ قرار داده شده‌.

همان‌طور که در خبرها خواندید، کمپانی سامسونگ سرانجام از گوشی‌های گلکسی اس8 و اس8 پلاس رونمایی کرد. در این گوشی‌ها شاهدیم که دکمه فیزیکی هوم کاملا حذف‌شده است و کره‌ای‌ها برای اولین بار از دکمه هوم غیر فیزیکی در محصولاتشان استفاده می‌کنند.

اما اگر دلتان برای دکمه فیزیکی هوم تنگ می‌شود، باید بگوییم که نگران نباشید! سامسونگ سرگرمی‌های جالبی برای شما دارد. در Galaxy S8 و S8 Plus از چندین دکمه مجازی استفاده شده و حسگر اثرانگشت نیز پشت دستگاه قرارگرفته است. البته دکمه‌های مجازی اس8 قابل تنظیم‌اند و می‌توانید به سلیقه خود آن‌ها را شخصی‌سازی کنید. دکمه هوم نیز always-on خواهد بود.

ترتیب دکمه‌های مجازی به این صورت است که دکمه «بازگشت» در سمت راست، دکمه «مولتی تسکینگ» در سمت چپ و دکمه «هوم» در بین این دو قرار گرفته. این ترتیب با سایر دستگاه‌های اندرویدی متفاوت است که در آن‌ها دکمه بازگشت در سمت چپ و مولتی‌تسکینگ در سمت راست قرار دارد.

البته همان‌طور که گفتیم دکمه‌های مجازی اس8 قابل تنظیم‌اند و اگر به ترتیب قبلی دکمه‌ها عادت کرده‌اید، می‌توانید در بخش تنظیمات آن‌ها را به حالت قبلی بازگردانید. برای تنظیم دکمه‌های مجازی باید به بخش تنظیمات Navigation Bar مراجعه کنید. البته شایان ذکر است که برای تنظیم دکمه‌ها تنها دو حالت برای کاربر وجود دارد. همچنین امکان تغییر رنگ پس‌زمینه ناو بار نیز فراهم است.

همان‌طور که در بالا هم گفتیم، دکمه هوم always-on خواهد بود؛ یعنی حتی باوجود خاموش بودن نمایشگر نیز می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حجم کمی از فشار را به بخش مربوطه اعمال کنید (حتی اگر قادر به مشاهده دکمه نیستید) و سپس گوشی شما فعال خواهد شد.

بخشی از نمایشگر که دکمه هوم در آن قرار گرفته حساس به فشار طراحی شده است و باید توجه داشته باشید که به‌وسیله بخش‌های دیگر نمایشگر امکان دسترسی به دکمه هوم وجود ندارد.

نظر شما در مورد دکمه‌های مجازی گلکسی اس8 چیست؟  10 فروردین 1396
31 نظر
4.17
  128 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری