تست همراه اول

سرویس خبر
5 فروردین 1396 ساعت 19:45
13 نظر

 

زمانی برای خاموشی نوت 7 ها

سامسونگ اعلام کرد ۳ درصد از Galaxy Note 7 های فروخته‌شده هنوز مرجوع نشده‌اند و این شرکت شارژ شدن آن‌ها را محدود می‌کند تا خاموش شوند.

پرحاشیه‌ترین دستگاه سال گذشته را شاید بتوان گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ دانست. با اینکه این محصولات کیفیت بسیار بالایی داشتند و همه منتظر شکستن رکوردهای فروش به وسیله آن بودند، ناگهان انفجارهای پی‌درپی باتری آن‌ها همه را متحیر کرد.

سامسونگ هر چه در چنته داشت برای حل فوری این مشکل رو کرد، اما نتوانست به موقع این کار را انجام دهد تا پس از تجربه شکستی تلخ فراخوان جمع‌آوری دستگاه‌های فروش‌رفته را با پیشنهادهای مختلف منتشر کرد.

بعضی خریداران که هنوز این مشکل غیرقابل حل را باور نکرده بودند در پس دادن گوشی خود تعلل کردند تا سامسونگ مجبور شود میزان شارژ این گوشی را به ۶۰ درصد محدود کند تا از گرم شدن بیش از حد و انفجار جلوگیری شود. حالا سامسونگ می‌گوید که هنوز تعدادی از دستگاه‌های فروخته‌شده مرجوع نشده‌اند و این شرکت مجبور است از شارژ شدن آن‌ها جلوگیری کند.

طبق گزارش اعلامی سامسونگ تا به حال ۹۷ درصد گوشی‌های گلکسی نوت 7 بازگردانده شده‌اند و تنها ۳ درصد در نقاط مختلف دنیا باقی مانده است.

هرچند میزان درصد اعلام‌شده آن قدر زیاد و فراگیر نیست، سامسونگ برای انجام به تعهد خود و مراقبت از مردم مجبور است به طور کامل جلو شارژ شدن این گوشی‌ها را بگیرد. این محدودیت از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری اجباری روی گوشی‌های باقی‌مانده اعمال می‌شود.

سامسونگ با توجه به بازارهای مختلف پیشنهادهای متفاوتی برای خریداران گلکسی نوت 7 ارائه داده بود تا آن را برگردانند؛ از جمله بازگرداندن کامل وجه یا جایگزینی با دیگر مدل‌های سامسونگ و بازپرداخت مابه‌التفاوت قیمتی آن‌ها. بیشترین تلاش سامسونگ برای جایگزینی گلکسی اس7 اج به جای نوت 7 در این مدت بود؛ روندی که با توجه به معرفی و عرضه گلکسی اس8 در هفته‌های آینده تغییر خواهد کرد.

آیا سامسونگ می‌تواند بار دیگر اعتماد بازار و مردم را کسب کند یا هنوز سنگینی شکست سال گذشته را حس خواهد کرد؟  5 فروردین 1396
13 نظر
4.37
  41 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری