تست همراه اول

سرویس خبر
3 فروردین 1396 ساعت 17:19
29 نظر

 

آیفون 6 اس پر فروش‌ترین گوشی هوشمند سال 2016 شد

بر اساس آمارهایی که موسسه تحقیقاتی HIS Markit استخراج کرده، آیفون 6 اس پر فروش‌ترین گوشی هوشمند سال 2016 لقب گرفته است. رتبه‌های دوم تا چهارم نیز به مدل‌های دیگر آیفون اختصاص دارد.

موسسه تحقیقاتی بریتانیایی HIS Markit طبق بررسی‌ای که بر روی فروش گوشی‌های هوشمند در سال 2016 داشته، به این نتیجه رسیده که اپل موفق شده است از نظر تعداد آیفون‌های فروخته شده تمامی مدل‌های دیگر را شکست دهد.

محققان این موسسه آمار فروش فصلی بیش از 350 مدل گوشی هوشمند را زیر نظر گرفته‌اند و بر اساس این آمار آیفون 6 اس موفق به کسب رتبه‌ی پرفروش‌ترین گوشی سال 2016 شده است. اما آیفون 6 اس در صد تنها نیست و مقام‌های دوم تا چهارم نیز به ترتیب به آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آیفون 6 اس پلاس اختصاص دارد. محققان این موسسه چنین آماری را به موفقیت اپل در زمینه‌ی فروش گوشی‌های قدیمی‌ترش برای مدت طولانی‌تر نسبت داده‌اند و همچنین گفته‌اند که «خلاقیت‌ کافی و ویژگی‌های تازه» باعث شده است که گوشی‌های جدیدش نیز همچنان در فروش موفق باشند.

باقی محصولات بین 10 محصول پر فروش سال 2016 تقریبا متعلق به سامسونگ است. پرفروش‌ترین گوشی سال 2016 کره جنوبی، گلکسی اس 7 اج، با فروش 25 میلیون دستگاه در سراسر جهان در رتبه‌ی پنجم قرار دارد. نسخه‌ی کوچک‌تر اس 7 نیز در رتبه‌ی نهم قرار گرفته است. در این بین ده گوشی پر فروش می‌توان گوشی‌های سری J سامسونگ را دید که بدون شک بازار میان‌رده‌ها را تسخیر کرده‌اند. در این بین تنها گوشی غیر سامسونگی و غیر اپلی، متعلق به شرکت اوپو است: Oppo A53، گوشی محبوب مردم چین و هند، توانسته است در رتبه‌ی هفتم قرار بگیرد.

ذکر یک نکته لازم است که این آمار دقیقا به معنای تعداد گوشی‌هایی نیست که اکنون مصرف‌کننده نهایی در حال استفاده از آن است، زیرا این آمار از فروش شرکت‌ها به خرده‌فروشان به دست آمده است و معمولا خرید خرده‌فروشان بر اساس محبوبیت و تقاضای خرید یک مدل در بازار است. بنابراین ممکن است تعدادی از گوشی‌های خریده شده توسط خرده‌فروشان هنوز به دست مصرف‌کننده نهایی نرسیده و در انبارها مانده باشد. با این حال این اعداد بی‌شک نشان‌دهنده‌ی محبوبیت مدل‌های مختلف در بازار است.

   3 فروردین 1396
29 نظر
3.00
  35 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری