تست همراه اول

سرویس خبر
27 اسفند 1395 ساعت 19:00
32 نظر

 

اولین نتایج بنچ‌مارک گلکسی S8 پلاس به همراه چیپ اگزینوس 8895 منتشر شد

همان‌طور که می‌دانید پرچم‌داران سامسونگ همیشه در دو نسخه با دو پردازنده مختلف اسنپ دراگون برای بازار آمریکا و چین و اگزینوس‌های ساخت خود سامسونگ برای سایر نقاط جهان است. امروز اولین نتایج بنچ‌مارک‌های مربوط به Galaxy S8 Plus نسخه مجهز به چیپست اگزینوس 8895 منتشر شد.

امروز اولین نتایج بنچ‌مارک‌های گلکسی S8 پلاس، پرچم‌دار بزرگ‌تر امسال سامسونگ در پایگاه داده Geekbench منتشر شد که نتایج حیرت انگیزی را نشان می‌دهد. البته این اولین نتایج منتشر شده است و امکان دارد در آینده آمار بهتری را شاهد باشیم.

پیش از همه قصد داریم تفاوت امتیاز دو نسخه مختلف مجهز به چیپ‌های اسنپ دراگون ۸۳۵ و اگزینوس ۸۸۹۵ را با هم مقایسه کنیم. اگزینوس ۸۸۹۵ ساخت سامسونگ در هر دو بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای توانست چیپ اسنپ دراگون کمپانی کوالکام را شکست دهد. در بخش تک هسته‌ای نسخه اگزینوس این گوشی امتیاز ۱۹۷۸ و نسخه اسنپ دراگون آن امتیاز ۱۹۲۹ را بدست آورد، در بخش چند هسته‌ای هم امتیاز اگزینوس برابر ۶۳۷۵ و امتیاز اسنپ دراگون برابر ۶۰۸۴ است. گرچه این تفاوت اندک است، اما این که پردازنده‌های اگزینوس توانسته‌اند عملکرد بهتری از اسنپ دراگون معروف به ثبت برسانند، جای تعجب دارد.


اگر دقیق‌تر به جزئیات بنگریم، تفاوت از آن جایی شروع می‌شود که هسته‌های پردازشی کم مصرف اسنپ دراگون ۸۳۵ با فرکانس بیشتری از هسته‌ای کم مصرف اگزینوس ۸۸۹۵ کار می‌کنند، بنابراین عملکرد تک هسته‌ای پردازنده ساخت سامسونگ در بعضی بخش‌ها کمی بهتر است و چیپ‌های کوالکام دارای تاخیر بیشتری در عملکرد حافظه  در هر دو بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای است که تاثیر منفی بر عملکرد نهایی دارد. 

اگر این آمار و ارقام برای شما اهمیت دارند و به فکر خرید پرچم‌دار جدید سامسونگ هم هستید، باید خوشحال باشید زیرا نسخه جهانی یا همان نسخه مجهز به پردازنده‌ اگزینوس ۸۸۹۵ وارد بازار کشور خواهد شد. اما بخش جالب دیگر این نتایج مقایسه آن‌ها با نتایج بنچ‌مارک‌های پرچم‌دار قبلی، گلکسی S7 edge است. اگزینوس ۸۸۹۵ این بار نسل قبلی خود، یعنی اگزینوس ۸۸۹۰ را هم شکست داد اما فقط در بخش چند هسته‌ای!


نتایج بخش تک هسته‌ای کمی عجیب هستند، اگزینوس ۸۸۹۰ با وجود قدیمی‌تر بودن در بعضی بخش‌ها نتایج بهتری را به ثبت رسانده، اما این تفاوت‌ها جزئی است. در طول استفاده معمولی از دستگاه عملکرد بخش تک هسته‌ای بیشتر اهمیت پیدا می‌کند زیرا اپ‌های اندرویدی از قابلیت Multithreading ( یعنی پردازش به صورت قطعه قطعه بر روی هسته‌ها زمان بندی شود) بهره نمی‌برند و همچنین می‌توانند روی هسته‌ای ضعیف‌تر و کم‌ مصرف‌ هم اجرا شوند و متاسفانه هیچ‌گاه به طور کامل از عملکرد چند هسته‌ای استفاده لازم را نمی‌کنند.

البته باید این را هم ذکر کرد که مهندسین سامسونگ سخت در تلاش بوده‌اند تا تعدادی از کاربری‌های خاص را بهبود دهند، حداقل از نگاه کردن به نتایج بنچ‌مارک‌ها این‌طور به نظر می‌رسد. این بخش‌ها شامل تشخیص صورت، تشخیص صدا و پردازش تصاویر HDR است که هر سه مورد برای کاربران گلکسی S8 و +S8 پرکاربرد خواهند بود و طبق شایعات، مورد اول یعنی فناوری تشخیص صورت قرار است برای تامین امنیت و باز کردن قفل دستگاه مورد استفاده قرار گیرد.  27 اسفند 1395
32 نظر
4.24
  184 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری