تست همراه اول

سرویس خبر
26 اسفند 1395 ساعت 16:23
17 نظر

 

آیفون 7 پر فروش‌ترین گوشی در بازارهای اروپا، آمریکا و چین شد

یکی از مهم‌ترین پرچم‌دارانی که هر ساله نظرات بسیاری را به خود جلب می‌کند، آیفون است که به تنهایی در مقابل صف پرچم‌داران متعدد اندرویدی ایستاده است. اما جدیدترین آیفون معرفی شده یا همان iPhone 7 با انتقادات متعددی روبرو شد، از جمله طراحی مشابه با مدل‌های قبل و عدم وجود قابلیت‌های خاص و انقلابی؛ با این حال این گوشی هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان عنوان پر فروش‌ترین را برای خود حفظ کرده است.

با وجود نقدهای بسیاری که به دلیل ظاهر تکراری و عدم نوآوری خاص به اپل و آیفون ۷ وارد شده بود، این گوشی هنوز هم از محبوبیت بسیاری برخوردار است و هنوز هم کابران زیادی مشتاق خرید بی چون و چرای محصولات اپل هستند.

بر اساس گزارشی از Kantar Worldpanel، گوشی هوشمند آیفون ۷ علی‌رقم ظاهر تکراری و مشابه با دو مدل قبلی این خانواده، بازار بسیار خوبی دارد و پر فروش‌ترین گوشی در بازارهایی مانند آمریکا، اروپا و بازار شهری چین است. براساس آماری که این گزارش ارایه کرده، نرخ رشد سیستم عامل iOS در این بازارها قابل قبول بوده است. برای مثال، iOS در بازار آمریکا سهم ۴۲ درصدی کسب کرده که در واقع ۲.۹ رشد را نسبت به سال قبل تجربه کرده است. سهم این سیستم عامل در بازار اروپا هم از ۲۰.۳ درصد به ۲۲.۷ درصد رسیده است.

اما Kantar درباره فروش آیفون در چین از عبارت «بازار شهری چین» استفاده کرده و محدوده خاصی را مشخص کرده است؛ به این دلیل که در شهرهای رده دوم و سوم که عمدتا به سبک روستایی هستند، سهم بازار اپل توسط اندروید تصاحب شده و کوپرتینویی‌ها تنها ۸.۴ درصد از بازار این مناطق در چین را در اختیار دارند.

   26 اسفند 1395
17 نظر
2.43
  96 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری