تست همراه اول

سرویس خبر
16 اسفند 1395 ساعت 16:00
54 نظر

 

مقایسه دوربین ال‌جی G6 با گلکسی S7 edge، آیفون 7 پلاس و ال‌جی V20

در این مطلب دوربین گوشی‌های ال‌جی G6 ،گلکسی S7 edge، آیفون 7 پلاس و ال‌جی V20 را در طی چند آزمایش با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

بعد از معرفی ال‌جی G6 تا به امروز مقایسه‌های زیادی بین این گوشی با سایر پرچم‌داران انجام‌گرفته و دوربین نیز ازجمله بخش‌های مورد مباحثه بین طرفداران ال‌جی و سایر برندها بوده است.

در این مطلب از وب‌سایت جی اس ام می‌خواهیم دوربین گوشی ال‌جی G6 را با گلکسی S7 edge، آیفون 7 پلاس و ال‌جی V20 مقایسه کنیم و ببینیم که آیا دسته‌گل جدید ال‌جی می‌تواند غول‌هایی مانند آیفون 7 پلاس و گلکسی اس 7 ادج را شکست دهد یا خیر. البته در این آزمایش گوشی ال‌جی وی 20 نیز حضور دارد. در زیر می‌توانید مشخصات دوربین‌های هرکدام از پرچم‌داران مورد آزمایش را مشاهده کنید.

آزمایش اول: عکس‌برداری در پارک

این مجموعه تصاویر دریکی از پارک‌های شهر بارسلون شکار شده‌اند. در طی این عکس‌برداری، دوربین تمام گوشی‌های مورد آزمایش روی حالت HDR (تنظیم روی خودکار) قرار داشت. همان‌طور که می‌بینید دوربین ال‌جی جی 6 توانسته است تصویری طبیعی را به دست بدهد؛ اما این طبیعی بودن دقیقاً آن چیزی نیست که ما انتظارش را داشتیم. هاله‌های اطراف درختان چشم‌نواز نیستند؛ اما بااین‌حال می‌توان کیفیت دوربین جی 6 را یک سر و گردن بالاتر از وی 20 دانست.

دوربین آیفون 7 پلاس نیز تصویری با کنتراست اضافی به همراه تعادل گرمایی را ثبت کرده است که در این مورد می‌تواند مکمل صحنه باشد. اما در این آزمایش دوربین گلکسی اس 7 ادج بهترین عملکرد را از خود بجای گذاشت و توانست در هر دو حالت نور اضافی و سایه، جزئیات را به‌خوبی شکار کند.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

  

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش دوم: نمای نزدیک

اغلب گوشی‌های هوشمند، فارغ از رده‌ای که در آن قرار می‌گیرند، می‌توانند عملکرد نسبتاً خوبی را در حالت عکس‌برداری از نمای نزدیک از خود بجای بگذارند. به همین خاطر باید گفت که تمامی گوشی‌های موردنظر توانستند از این آزمایش سربلند بیرون بیایند و عملکرد خوبی را از خود بجای بگذارند.

در تمامی چهار تصویر گرفته‌شده، با زوم کردن می‌توان جزئیات زیادی را مشاهده کرد. البته در زمینه نشان دادن جزئیات باید دوربین‌های آیفون و ال‌جی V20 را تا حدودی بهتر از بقیه دانست. باوجوداینکه تفاوت‌هایی در تعادل رنگی تصاویر وجود دارد، اما باید اذعان کرد که تمامی گوشی‌های مورد آزمایش عملکرد بسیار خوبی را از خود بجای گذاشتند و نمی‌توان هیچ‌کدام از آن‌ها را برنده قطعی اعلام کرد.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش سوم: حالت پرتره

تمامی این تصاویر در حالت پرتره گرفته‌شده‌اند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، متاسفانه ال‌جی G6 در زمینه دریافت رنگ با مشکل مواجه شده است و تصاویر گرفته‌شده با دوربین این پرچم‌دار تا حدودی به رنگ سبز تمایل دارند.

اما تصاویر گرفته‌شده با اس 7 ادج و وی 20 تا حدود بیشتری به واقعیت صحنه نزدیک هستند؛ اما آیفون در حالت پرتره عملکرد نسبتاً ضعیفی را از خود بجای گذاشت و تصاویر گرفته‌شده با پرچم‌دار اپل از مشکلاتی مانند اشباع رنگی و کنتراست زیاد از حد رنج می‌برند.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش چهارم: عکس‌برداری در حالت زوم

این صحنه به‌خوبی نشان می‌دهد که هر چهار گوشی مورد آزمایش می‌توانند در زمینه ثبت جزئیات عملکرد خوبی را از خود بجای بگذارند؛ اما نحوه نمایش جزئیات در آن‌ها باهم متفاوت است. همان‌طور که می‌بینید، تصویر گرفته‌شده توسط دوربین G6، بیش‌ازحد شارپ است؛ البته این شارپ بودن بیش‌ازحد تصاویر را نمی‌توان یک نقطه‌ضعف برای پرچم‌دار ال‌جی قلمداد کرد؛ زیرا تمامی دوربین‌ها برای ثبت بهتر جزئیات ترجیح می‌دهند که تصویر را شارپ تر شکار کنند.

اما متاسفانه این شارپ بودن در ال‌جی جی 6 کمی زیاد از حد است و تصویر را از حالت طبیعی خود خارج می‌کند. اگر روی تصویر ثبت‌شده توسط جی 6 زوم کنید، به‌راحتی می‌توانید خطوط سفید در لبه‌های تصویر را ببینید؛ اما بااین‌حال، می‌توان گفت که تمامی دوربین‌ها توانستند عملکرد نسبتاً خوبی را از خود بجای بگذارند؛ اما به نظر من، در این صحنه دوربین وی 20 توانسته است تصویر بهتری را شکار کند و جزئیات بهتری از تصویر را به دست دهد. نظر شما چیست؟

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید)

آزمایش پنجم: گذری در شهر

یکی از مزیت‌های شهر بارسلونا این است که می‌توانید بدون نیاز به گرو گذاشتن کارت ملی، به‌صورت رایگان دوچرخه قرض بگیرد و در شهر به گشت‌وگذار بپردازید.

اما از این حاشیه‌ها که بگذریم، باید گفت که ال‌جی G6 در این صحنه‌ها توانست عملکرد نسبتاً خوبی را از خود بجای بگذارد. در تصویر گرفته‌شده توسط دوربین این گوشی می‌توان به‌وضوح مشاهده کرد که در مقایسه با سایر پرچم‌داران، رنگ‌ها زنده‌تر هستند؛ اما آیفون 7 پلاس نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و یک پله بالاتر از پرچم‌دار ال‌جی قرار می‌گیرد.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش ششم: عکس‌برداری از منازل

فکر نمی‌کنم برای مشخص کردن برنده این آزمایش کار سختی پیش رو داشته باشیم. تصاویر گرفته‌شده توسط دوربین‌های پرچم‌داران اپل و سامسونگ در مقایسه با V20 و G6 عملکرد بهتری را از خود بجای گذاشتند. رنگ‌ها در تصاویر گرفته‌شده با آیفون 7 پلاس و اس 7 ادج بسیار روشن و زنده هستند. از سوی دیگر، رنگ‌ها در تصاویر ثبت‌شده با پرچم‌داران ال‌جی کمی سرد به نظر می‌رسند و به همین دلیل پرچم‌داران اپل و سامسونگ را باید برندگان این آزمایش اعلام کرد.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش هفتم: خیابان در شب

در این آزمایش، ال‌جی G6 توانست بااقتدار تمامی حریفان را شکست دهد و رتبه نخست را نصیب خود کند. تصویر گرفته‌شده با دوربین این گوشی از کیفیت بسیار مطلوبی بهره می‌برد و تعادل رنگی و ثبت جزئیات به‌خوبی هرچه‌تمام‌تر در آن رعایت شده است. با مقایسه تصاویر زیر می‌توان به برتری مطلق پرچم‌دار ال‌جی پی برد.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

آزمایش هشتم: پایان روز

در آزمایش نهایی نیز پرچم‌داران ال‌جی توانستند آیفون 7 پلاس و گلکسی اس 7 ادج را شکست دهند. دقت رنگی در تصاویر شکار شده توسط پرچم‌داران ال‌جی بسیار مطلوب است؛ ولی با توجه به شرایط نوری محل عکس‌برداری، ال‌جی V20، نسبت به G6، توانسته است جزئیات بیشتری را ثبت کند؛ اما از کیفیت تصاویر گرفته‌شده توسط دوربین‌های آیفون 7 پلاس و گلکسی S7 edge نیز نمی‌توان به‌راحتی گذشت.

(برای نمایش در اندازه واقعی روی عکس‌ها کلیک کنید)

 

(راست: V20) (چپ: G6)

 

(راست: iPhone 7 Plus) (چپ: Galaxy S7 Edge)

نتیجه‌گیری:

در کمال تعجب، باید گوشی ال‌جی V20 را برنده این رقابت اعلام کنیم؛ اما اگر به نمرات ذکرشده در جدول نهایی نگاه کنید، می‌بینید که فاصله بین گوشی‌های مورد آزمایش بسیار ناچیز است و تنها برخی تفاوت‌های جزئی باعث رقم خوردن چنین نتیجه‌ای شده است. درواقع، تمامی چهار گوشی هوشمند مورد آزمایش عملکرد بسیار خوبی را از خود بجای گذاشتند.

ال‌جی G6 ممکن است که جدیدترین پرچم‌دار ال‌جی باشد، اما نمی‌توان دوربین آن را بهترین دوربین بین گوشی‌های هوشمند دانست. از طرف دیگر، باید گفت که دوربین جی 6 می‌تواند در شرایط نوری کم، تصاویری بسیار باکیفیت را ثبت کند و فقط برخی ایرادها در الگوریتم دوربین این گوشی ممکن است آن را پایین‌تر از رقبا قرار دهد.

نظر شما چیست؟ شما کدام گوشی را برنده این رقابت می‌دانید؟ منتظر نظرات شما هستیم

   16 اسفند 1395
54 نظر
3.67
  30 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری