تست همراه اول

سرویس خبر
3 اسفند 1395 ساعت 16:12
13 نظر

 

ضربه گلکسی نوت 7 به اعتبار سامسونگ

طبق نظرسنجی موسسه Harris Poll، سامسونگ در لیست خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها سقوط 42 پله‌ای داشته و به رده 49ام رسیده است. ناکامی گلکسی نوت 7 از مهم‌ترین دلایل کاهش اعتبار Samsung است.

بلافاصله پس از شکست گلکسی نوت 7، مطالب زیادی در مورد این موضوع نوشته شد و رسانه‌ها از زوایای مختلف آن را مورد بررسی قرار دادند؛ برخی رسانه‌ها نوشتند سامسونگ موضوعی را که می‌توانست تنها یک مشکل جزئی باشد، به یک بحران واقعی بدل کرد؛ ناکارآمدی در فراخوانی دیوایس‌های معیوب و شکست در پیدا کردن به‌موقع علت مشکل، دو ضعف بزرگ این شرکت بود. ظاهرا عموم مردم از این موضوع مطلع شده‌اند؛ طبق گزارش امسال موسسه Harris Poll که میزان اعتبار بیرونی کمپانی‌ها را اندازه‌گیری می‌کند، سامسونگ سقوط 42 پله‌ای داشته است و به جایگاه 49ام لیست خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها سقوط کرده است.

در این نظرسنجی که از بیش از 30000 شهروند بالغ امریکایی انجام شده است، اعتبار شرکت‌ها بر اساس 6 معیار سنجیده شده است و سپس کمپانی‌ها رتبه‌بندی شده‌اند. امتیاز سامسونگ کمتر از 5 امتیاز کاهش یافته است، اما سقوط این شرکت قابل‌توجه است. ناکامی نوت 7، تنها رسوایی این شرکت در ماه‌های اخیر نبوده است؛ دستگیر شدن رئیس سامسونگ و طرح استیضاح رئیس‌جمهور کره جنوبی، دیگر مشکلات پیرامون این کمپانی بوده است.

شایان‌ذکر است نظر افکار عمومی در مورد سامسونگ و اعتبار آن، ظاهرا تاثیری بر درآمد این شرکت نداشته است؛ کمپانی کره‌ای اخیرا بهترین فصل خود در سه سال اخیر را سپری کرده است و میزان فروش گوشی‌های این شرکت، ثبات داشته است. گوشی‌های Galaxy S8 و +S8 به‌زودی معرفی می‌شوند و بخش فروش قطعه این شرکت نیز وضع مناسبی دارد. همچنین شاید Note 7 به‌زودی به بازارهای درحال‌توسعه بازگردد. درهرصورت، جالب است بدانیم چنین رسوایی بزرگی، چگونه مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث تغییر اعداد و ارقام می‌شود؛ حتی اگر آن ارقام مربوط به مسائل مالی نباشند.

   3 اسفند 1395
4363 بازدید
13 نظر
1.93
  101 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری