سرویس خبر
26 بهمن 1395 ساعت 17:50
11 نظر

شاهکار جدید تیم طراحی اپل

نسخه 4.7 اینچی آیفون 8 باتری‌ای به اندازه آیفون 7 پلاس دارد!

هرچه به معرفی نسل بعدی پرچمداران آیفون نزدیک‌تر می‌شویم خبر‌های جدید و شگف‌انگیزی از آن می‌شنویم. گویا اپل به مناسبت دهیمن سالگرد آیفون قصد دارد سنگ تمام بگذارد و با تمرکز روی تمام قابلیت‌های آیفون آن را بهبود ببخشد. سورپرایز جدیدی از آیفون ۸ به دستمان رسیده که در ادامه می‌توانید از آن آگاه شوید. با جی‌اس‌ام همراه باشید...

صنعت ساخت گوشی‌‌های هوشمند طی سال‌های اخیر از هر لحاظ با پیشرفت همراه بود اما طی ۳ الی ۵ سال اخیر هیچ‌ گونه پیشرفتی در زمینه ساخت باتری‌ انجام نشده است. به نظر می‌رسد فعلا تنها راه بهبود بخشیدن به دوام باتری گوشی‌های هوشمند افزایش اندازه آن باشد. اپل گویا قصد دارد همین کار به طور ماهرانه‌ای را برای نسل بعدی آیفون انجام دهد. همانطور که می‌دانید صفحه‌نمایش‌ OLED نسبت به LCD مصرف باتری بهینه‌تری دارد. به همین سبب نسخه‌ای از آیفون سال آینده که از صفحه‌نمایش OLED بهره می‌برد به مراتب دوام باتری بالاتری خواهد داشت. اما اپل همچنان بی‌کار نشسته و قصد دارد دوام باتری آیفون سال آینده را به طور چشمگیری افزایش دهد. طبق گزارشی که از فردی به نام Ming-Chi Kuo در بخش امنیتی KGI منتشر شده است اپل با بازطراحی برد اصلی آیفون ۸ موفق شده فضای بیشتری را به باتری اختصاص دهد. 


 

در تصویر زیر گوشی‌ سمت راست آیفون ۷ کنونی و گوشی سمت چپ آیفون نسل بعدی با صفحه نمایش LCD است که از لحاظ طراحی برد و باتری کاملا مشابه یکدیگر هستند. اما اگر به آیفون وسط در تصویر زیر دقت کنید متوجه خواهید شد اندازه برد اصلی آیفون نسل بعدی که از صفحه‌نمایش OLED بهره می‌برد و هم اندازه آیفون ۷ کنونی است، به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. (مستطیل سبز رنگ) همین موضوع باعث شده تا فضای بیشتری برای باتری فراهم شود. آیفون جدید که دارای صفحه‌نمایش OLED است از باتری جدید دو سلولی بهره می‌برد و ظاهر آن مشابه حرف انگلیسی L است. (کادر آبی رنگ) طبق آنالیزی که انجام شده ظرفیت این باتری معادل ۲،۷۰۰ میلی‌آمپر است که اگر بخواهیم آن را با باتری ۱،۹۶۰ میلی‌آمپری آیفون ۷ مقایسه کنیم شاهکار جدید تیم سخت‌افزار و طراحی آیفون ۸ را به صراحت متوجه خواهیم شد. اپل با طراحی مجدد برد و باتری موفق شده باتری ۲،۷۰۰ میلی‌آمپر که بسیار نزدیک به باتری ۲،۹۰۰ میلی‌آمپر آیفون ۷ پلاس است را درون نسخه ۴.۷ اینچی آیفون جدید جای دهد که در نوع خود بی‌نظیر است. همچنین قرارداد جدیدی بین سامسونگ و اپل انجام شد که احتمال استفاده اپل از پنل‌های OLED سامسونگ برای نسل جدید آیفون را قوت بخشید.


 

نظر خود را با ما و دیگر جی‌اس‌امی‌ها به اشتراک بگذارید.


   26 بهمن 1395
11 نظر
3.17
  18 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری