تست همراه اول

سرویس خبر
25 بهمن 1395 ساعت 14:14
5 نظر

 

پیام‌رسان سیگنال به قابلیت مکالمه تصویری و صوتی مجهز می‌شود

قابلیت مکالمه تصویری و صوتی به نسخه بتا اپلیکیشن پیام‌رسان سیگنال اضافه شده است. برای استفاده از مکالمه تصویری اپ Signal، هر دو طرف باید این قابلیت را فعال کنند.

سیگنال، اپلیکیشن چت رمزگذاری شده مورد تحسین ادوارد اسنودن، به دنبال اضافه کردن قابلیت مکالمه تصویری و صوتی به امکاناتش است. نسخه بتا جدیدی از این اپ در حال آزمایش است که قابلیتی به نام "مکالمه تصویری و صوتی نسل بعد" به آن اضافه شده است. کاربران نسخه بتا، امکان تست این قابلیت را دارند و می‌توانند با کاربرانی که این ویژگی را فعال کرده‌اند، به‌صورت تصویری و صوتی تماس بگیرند.

تست مکالمه تصویری و صوتی جدید اپ Signal، فقط به کاربران اندروید محدود نیست. سازندگان اپ اعلام کرده‌اند نسخه بتا مخصوص آیفون نیز به این قابلیت مجهز است.

این قابلیت درست به موقع رونمایی شد؛ Open Whisper System که گروه نرم‌افزاری غیرانتفاعی تولیدکننده اپ و پروتکل رمزنگاری آن است، اخیرا مورد انتقاد قرار گرفته بود که چرا منابع را برای مواردی چون جستجوی فایل‌های گیف و استیکرها صرف می‌کند و امکانات جدی‌تری عرضه نمی‌کند. این انتقاد کمی ناعادلانه بود چراکه این قابلیت‌های سرگرم‌کننده، عامل اصلی جذب کاربران هستند.
پشتیبانی از تماس‌های تصویری، یک پیشرفت مهم برای اپ Signal است.

به گزارش آزمایش‌کنندگان اپ، قابلیت مکالمه از بخش تنظیمات فعال می‌شود. در این بخش گزینه‌ای با نام "Video calling beta" دیده می‌شود. پس از فعال‌سازی این قابلیت، کاربران امکان مکالمه رمزنگاری‌شده را با سایر افرادی پیدا می‌کنند که این ویژگی را فعال کرده‌اند. در توضیح تغییرات نسخه بتا در Google Play، به مکالمه صوتی نسل بعد نیز اشاره شده است اما جزئیاتی در مورد آن ارائه نشده است.

اپلیکیشن Signal در بحث حفظ حریم شخصی، یکه‌تاز است اما در زمینه مکالمه تصویری با اپلیکیشن‌هایی چون مسنجر فیسبوک، واتس‌اپ و گوگل دو رقابت می‌کند. همه این اپ‌ها امکان تماس تصویری دارند. برای اپ‌های پیام‌رسانی که وارد بازار این اپ‌ها می‌شوند، تماس تصویری حالا یک قابلیت معمول است.

سیگنال از نظر مجموعه قابلیت‌ها، شاید به سایر رقیبان برسد اما فاقد اثرات شبکه‌ای دیگر رقباست؛ موضوعی که در اپ‌های شبکه‌های اجتماعی به خوبی دیده می‌شود. این موضوع به دلیل نوع طراحی اپ سیگنال است. سیگنال با توجه به تمرکزش روی امنیت و حریم خصوصی، مخاطبین شما در سایر شبکه‌ها را وارد خود نمی‌کند، دفترچه آدرس شما را آپلود نمی‌کند و ابزارهای جذابی مانند اسنپ‌کدهای اسنپ‌چت، برای راحت‌تر اضافه کردن دوستان جدید ارائه نمی‌کند.

تماس تصویری رمزنگاری‌شده قابلیتی است که احتمالا به جذب کاربران بیشتر در طول زمان می‌انجامد. Moxie Marlinspike موسس Open Whisper Systems، از ارائه جزئیات بیشتر در مورد قابلیت‌های جدید سیگنال خودداری کرد و گفت زمانی که این قابلیت‌ها عمومی شوند، توضیحات بیشتری در مورد آن‌ها ارائه می‌شود.

   25 بهمن 1395
5 نظر
5.00
  5 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری