تست همراه اول

سرویس خبر
18 بهمن 1395 ساعت 11:01
24 نظر

 

باز هم آتش‌سوزی و باز هم آیفون!

باز هم حادثه‌ای دیگر و باز هم پای یکی از معروف‌ترین برندها در میان است. این روزها دیگر آتش‌گرفتن آیفون‌های اپل و گلکسی‌های سامسونگ به امری طبیعی بدل شده و شاید دیگر کسی از شنیدن آن‌ها چندان تعجب نکند. هفته گذشته آیفون 6 پلاس جان صاحبش را به خطر انداخت.

سه‌شنبه شب گذشته یکی از ساکنان فلوریدا ساعت 3 صبح با صدای عجیبی از خواب بیدار می‌‌شود و سریعا متوجه آیفون 6 پلاسش می‌شود که در حال سوختن است. آماندا بنتز می‌گوید شعله‌های آتش از سمت راست گوشی زبانه می‌کشیدند و میز کنار تخت با دوده سیاه پوشیده شده بود؛ این کاربر ادعا می‌کند که روبالشی، متکا و پرده‌های اتاق هم در حال آتش گرفتن بوده‌اند. به هر صورت همسرش موفق می‌شود با واکنش سریع از وقوع یک فاجعه جلوگیری کند؛ آقای بنتز با استفاده از یک لباس سریعا آتش را خاموش می‌کند. شوهر این خانم می‌گوید: «اگر زود از خواب بیدار نمی‌شدم، آتش به پرده و سپس تخت نیز سرایت می‌کرد».

به گفته خانم بنتز، اپل به او پیشنهاد تعویض آیفون 6 پلاسش را داده است؛ البته حالا دیگر کوچک‌ترین شباهتی با پرچمدار دو سال گذشته اپل ندارد و صرفا مخلوطی از شیشه، پلاستیک و آب است! به هر حال کوپرتینویی‌ها تضمین کرده‌اند که 749 دلار به حساب صاحب گوشی واریز کنند. همچنین نماینده اپل به گزارش شبکه تلویزیونی WFLA نیز واکنش نشان داده و برای اینکه این شرکت را در جریان واقعه آتش‌سوزی گذاشته سپاس‌گزاری کرده است. این کمپانی همچنین اعلام کرده که در حال بررسی علت حادثه است.

ظاهرا سناریوی تکراری آتش‌گرفتن ناگهانی گوشی‌های هوشمند پایان ندارد. سامسونگ نیز اخیرا نتایج تحقیقات طولانی مدت خود را درباره دلیل آتش‌گرفتن گوشی‌های سری نوت 7 منتشر کرد و مقصر اصلی را باتری 3500 میلی‌آمپر ساعتی که با همکاری دو شرکت متفاوت تولید می‌شود، معرفی کرده است. اکنون سامسونگ به منظور جلوگیری از حوادث مشابه برای گلکسی اس8، باتری مورد استفاده در دستگاه‌های هوشمند را طی یک فرایند 8 مرحله‌ای مورد آزمایش و بررسی قرار می‌دهد. غول کره‌ای امیدوار است با آزمایشات گسترده از تولید گوشی‌هایی با باتری معیوب جلوگیری کند.

به نظر شما سامسونگ چقدر در این کار موفق می‌شود؟ آیا آتش‌سوزی گوشی‌ها در سال 2017 و با وجود پیشرفت روز‌افزون تکنولوژی قابل قبول است؟ آیا تاکنون گوشی شما یا اطرافیانتان حادثه‌ساز شده است؟ پیشنهاد شما برای جلوگیری از نواقص احتمالی گوشی‌ها چیست؟

   18 بهمن 1395
24 نظر
3.65
  23 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری