تست همراه اول

سرویس خبر
13 بهمن 1395 ساعت 18:14
31 نظر

 

تقلب وان‌پلاس در تست‌های گیک‌بنچ و آنتوتو

طبق گفته گیک‌بنچ و XDA، کمپانی وان‌پلاس در تست‌های تست‌های گیک‌بنچ و آنتوتو برای گوشی OnePlus 3T تقلب کرده است. این دستکاری در نتایج با اجرای سریع‌تر CPU در زمان اجرای تست‌ها انجام شده است.

گیک‌بنچ و XDA هر دو می‌گویند شرکت‌های وان‌پلاس و میزو نتایج تست‌های بنچمارک بعضی از گوشی‌هایشان را دستکاری کرده‌اند. گوشی‌های OnePlus 3T  و Meizu Pro 6 دو دیوایسی هستند که ادعا می‌شود نتایج تست‌های آن‌ها دستکاری شده است. طبق این گزارش، هر دو دستگاه هنگامی‌که مورد تست بنچمارک قرار می‌گیرند تشخیص می‌دهند در حال تست شدن هستند به‌منظور به دست آوردن امتیاز بنچمارک بهتر، متفاوت با حالت عادی عمل می‌کنند. وان‌پلاس از این عمل خود دفاع کرده و گفته است این کار را با هدف بهبود بخشیدن تجربه کاربری در زمان اجرای برخی بازی‌های گرافیکی سنگین انجام می‌دهد. این شرکت گفته این مکانیزم خاصی است که اندروید نوقا اجرا می‌شود و به سی‌پی‌یو اجازه می‌دهد سریع‌تر کار کند.

درنتیجه، هنگامی‌که برخی اپ‌ها ازجمله AnTuTu و Geekbench باز هستند، پردازنده سریع‌تر کار می‌کند و امتیازات بنچمارک به‌صورت مصنوعی بالا می‌روند. این نخستین بار نیست که شک و تردید در مورد امتیازات بنچمارک‌ها به وجود آمده است. در سال 2014، سامسونگ، کمپانی NVIDIA را به نقض حق ثبت اختراع و تقلب و افزایش امتیازات بنچمارک چیپست Tegra K1 متهم کرد. سامسونگ ادعا کرد انویدیا این کار را انجام داده تا چیپ تگرا K1 را از Exynos 5433 قدرتمندتر نشان دهد؛ اگزینوس 5433 در آن زمان در برخی از نسخه‌های سامسونگ گلکسی نوت 4 مورد استفاده قرار می‌گرفت. همچنین شایعه شده بود HTC عملکرد برخی از CPUهای خود را در زمان انجام تست بنچمارک، به‌صورت مصنوعی افزایش می‌دهد.

با توجه به اینکه نتایج تست‌های گیک‌بنچ و آنتوتو روی گوشی‌های OnePlus 3  و  OnePlus 3T ممکن است معتبر نباشد، این سوال پیش می‌آید که آیا گوشی OnePlus 3T شایستگی دارد به عنوان بهترین گوشی اندرویدی در تست آنتوتو شناخته شود؟ این گوشی در این تست امتیاز میانگین بالای 163000 را ثبت کرده بود و در میان گوشی‌های اندرویدی در جایگاه نخست قرار گرفته بود. گوشی OnePlus 3 نیز با امتیاز میانگین 147000، امتیاز بالایی کسب کرده بود.

فعلا تا زمانی که OnePlus نتواند ثابت کند این امتیازات درست هستند، نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. وان‌پلاس می‌گوید قابلیت سریع‌تر کار کردن CPU در زمان باز بودن اپ‌های خاص را در نسخه‌های بعدی OxygenOS برای این دو گوشی، حذف خواهد کرد.

وان‌پلاس در بیانیه خود گفته است:
«به منظور ارائه تجربه کاربری بهتر به کاربرانمان در اجرای اپ‌های سنگین، به خصوص اپ‌های گرافیکی، ما مکانیزم خاصی را در نسخه‌های مختلف اندروید نوقا اجرا می‌کنیم که به پردازنده فرمان می‌دهد با قدرت بیشتری کار کند. در نسخه‌های آینده OxygenOS برای OnePlus 3 و OnePlus 3T، این فرمان برای اپ‌های بنچمارک اعمال نخواهد شد.»  13 بهمن 1395
4475 بازدید
31 نظر
4.65
  49 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری