تست همراه اول

سرویس خبر
12 بهمن 1395 ساعت 19:00
14 نظر

Changan Eado XT

چانگان ایدو XT ؛ هاچ‌بک جدید سایپا برای رقابت با پژو 207

ممکن است از سال آینده، سایپا با هاچ‌بک جدیدش، که EADO XT نام دارد، بازار پژو 207 ایران خودرو را متلاطم کند!

ایدو XT، هاچ­بک خانوادگی جمع ­و جوری است که سال 2013 با پلتفرم ایدو سدان ساخته شد و بعد از رونمایی در نمایشگاه شانگهای، از اوت 2013 نیز به بازار چین آمد.

اگرچه این خودرو نام ایدو را با خود یدک می­‌کشد ولی با نسخه سدان ایدو، که تولید ناموفقی در سایپا داشت، شباهتی ندارد و به مراتب جذاب­‌تر از آن است. ایدو XT نیز همچون مدل سدان، در مرکز طراحی چانگان در تورین ایتالیا طراحی شده است. برخلاف بدنه، کابین ایدو XT کاملا مشابه نسخه سدان است و هرچند از پلاستیک­‌های سخت به وفور در آن استفاده شده است، می‌توان به کیفیت کابینش امتیاز خوب داد. ایدو XT در فول‌ترین مدل امکانات جالبی دارد مانند:

  • سنسور عقب
  • شش ایربگ
  • دی‌لایت / اتولایت
  • کمکی حرکت در شیب
  • تهویه اتومات / سانروف برقی
  • مانیتور 7 اینچی لمسی / نویگیشن
  • ترمز ضدقفل / توزیع نیروی ترمز
  • کروز کنترل / کنترل کشش / کنترل پایداری

چانگان برای ایدو XT دو پیشرانه مختلف درنظرگرفته است و از آنجایی که مدل سدانش با پیشرانه 1.6 لیتری در سایپا تولید می‌شد، احتمال عرضه ایدو XT با این پیشرانه بیشتر است. جالب است بدانید نسخه‌ای که سایپا هفته گذشته در سیزدهمین نمایشگاه خودرو اصفهان رونمایی کرده بود، مدل توربوشارژ XT بود!

پیشرانهگیربکسقدرتگشتاورمصرف ترکیبی
1.6L4 سرعته اتومات - 5 سرعته دستی123hp160nm6.6L-7.2L
1.5L-Turbo6 سرعته اتومات168hp230nm7.3L

چه قیمتی دارد؟

در بازار چین، قیمت پایه‌ای ایدو XT از حدود 80 هزار یوآن شروع می‌شود که یعنی در صورت تولید در ایران، حدود 55 میلیون تومان قیمت خواهد داشت. همچنین مدل توربوشارژ آن نیز 110 هزار یوآن قیمت دارد که در ایران احتمالا حدود 65 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. برلیانس H320 و رنو ساندرو مهم‌ترین رقبای این چانگان در آینده هستند ولی چون هرسه را یک نفر راهی بازار می‌کند، نمی‌توان این سه محصول را رقیب یکدیگر دانست. پژو 207 دیگر خودرویی است که اگر ایران خودرو مدل اتوماتش را وارد بازار کند، برای ایدو XT دردسرساز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

معرفی پژو 207 جدید

قیمت انواع خودروهای چینی

قیمت انواع محصولات سایپا

در کانال‌های اینستاگرام و تلگرام ما خبرهایی هست که شما از آنها بی‌خبرید!  12 بهمن 1395
14 نظر
4.27
  11 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری