تست همراه اول

سرویس خبر
12 بهمن 1395 ساعت 16:12
27 نظر

 

اپل عکاسی با آیفون 7 در تاریکی را به رخ رقیبان می‌کشد

اخیرا کمپانی‌های مختلف تاکید زیادی روی امکانات دوربین گوشی‌هایشان داشته‌اند. اپل هم برای این‌که از قافله عقب نماند، تصاویری را که عکاسان حرفه‌ای در شرایط نوری ضعیف ثبت کرده‌اند منتشر کرده است که در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

آیفون‌های اپل همیشه در حوزه عکاسی جزو بهترین‌های دوران خود بوده‌اند و در پوسترها و کلیپ‌های تبلیغاتی گوشی‌ها هم تمرکز ویژه‌ای روی امکانات تصویربرداری آن‌ها شده است. این در حالیست که در یکی دو سال اخیر رقیبان قدری برای اپل پیدا شده‌اند که جدیدترین آن‌ها را باید گوگل پیکسل دانست. این گوشی در بنچمارک DxOMark در صدر نشسته و امتیاز 89 را به خود اختصاص داده است؛ این در حالیست که آیفون 7 نمره‌ای بهتر از 86 کسب نکرد! در ادامه تصاویری را که در شب یا شرایط کم‌نور با این گوشی ثبت شده، بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ابتدا شاید لازم باشد اصطلاح «دیافراگم« را اندکی موشکافی کنیم؛ دیافراگم به میزان گشودگی لنز هنگام ثبت تصاویر اطلاق می‌شود. لنز دوربین در لحظه‌ای که تصویر ثبت می‌شود، اندکی باز شده تا نور بیشتری به داخل راه دهد و تصاویر روشن‌تری خلق کند. این عدد معمولا به صورت f/2.0 یا f/16.0 نماش داده می‌شود؛ جالب است بدانید هرچه عددی که پس از حرف F آمده کمتر باشد، دهانه لنز بیشتر باز می‌شود و طبعا تصاویر روشن‌تری ثبت می‌کند. در بالا تصویری مفهومی از اعداد دیافراگم و گشودگی دهانه لنز مشاهده می‌کنید.

آیفون 7 در قاب پشتی خود از سنسوری 12 مگاپیکسلی بهره می‌برد که از جمله مشخصات جانبی آن باید به گشودگی دیافراگم f/1.8 و لرزشگیر اپتیکال تصاویر اشاره کرد. لازم است بدانید لرزشگر تصویر هم نقش مهمی در عکاسی شب ایفا می‌کند زیرا کوچک‌ترین لرزش دست هنگام عکاسی شبانه می‌تواند تصویر را نامفهوم و تار ثبت کند که خوشبختانه آیفون 7 با لرزشگیر اپتیکال این مشکل را حل کرده است.

در ادامه تصاویری را می‌بینید که به ادعای اپل با آیفون 7 ثبت شده‌اند. دیافراگم f/1.8 این گوشی 50 درصد نور بیشتری در مقایسه با آیفون 6اس جذب می‌کند و لرزشگیر آن نیز عملکرد بهتری در مقایسه با پرچمدار پیشین دارد. (به دلیل حجم بالای تصاویر همه آن‌ها را در گالری قرار نداده‌ایم؛ ادامه تصاویر را  می‌توانید از این لینک مشاهده کنید).

نظر شما درباره این تصاویر چیست؟ آیا تاکنون با آیفون‌های اپل عکاسی کرده‌اید؟ به نظر شما کدام گوشی بهترین دوربین را در مقایسه با دیگران دارد؟

 


   12 بهمن 1395
27 نظر
3.29
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری