تست همراه اول

سرویس خبر
8 بهمن 1395 ساعت 14:51
6 نظر

 

دونالد ترامپ همچنان در حال استفاده از گوشی اندرویدی خودش است!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، همچنان در حال استفاده از یک گوشی هوشمند اندرویدی است و از موبایل مخصوص و ایمن سرویس مخفی ایالات متحده استفاده نمی‌کند.

همانطور که قبلا برایتان گفتیم، دونالد ترامپ در جریان مراسم تحلیف یک گوشی امن از سرویس مخفی آمریکا دریافت کرد که احتمالا گلکسی S4 مخصوص سرویس مخفی آمریکاست.

 امروز خبرهای جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد ترامپ همچنان در حال استفاده از گوشی هوشمند شخصی خود است و لزومی به استفاده از گوشی هوشمند مخصوص سیاستمداران نمی‌بیند؛ درواقع در حال حاضر ترامپ از یک دستگاه شنود یا دوربین با قابلیت هک شدن استفاده می‌کند.

 در همین رابطه نیویورک تایمز نوشت: دونالد ترامپ از یک موبایل اندرویدی ناامن استفاده می‌کند و ظاهرا ترامپ در حین تماشای تلویزیون در کاخ سفید از همین گوشی توییت‌های خود را ارسال می‌کند.

گفتنی است که چندی پیش وسایل ارتباطی شخصی و ناایمن جان پادستا، از چهره‌های سیاسی دموکرات آمریکا، هک شده است و ریسک ترامپ به احتمال زیاد برایش دردسرساز خواهد شد.

طبق گفته‌های لری جانسون، مامور بازنشسته سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا، گوشی‌های هوشمند مخصوص سیاستمداران قابلیت‌های بسیار محدودی دارد و گوشی‌های ناامن خطر هک شدن را به شدت افزایش می‌دهند. همچنین جانسون اعلام کرده است: من می‌توانم طوری وارد اطلاعات موبایل شما شوم که به هیچ عنوان متوجه نشوید.

جالب است بدانید که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، از یک گوشی بلک‌بری ایمن برای دسترسی به توییتر خود استفاده می‌کرد تا از نفوذ هکرها جلوگیری کند.

در هر صورت دونالد ترامپ باید این مسئله را بداند که دیگر یک سیاستمدار است و باید مسئله ایمنی را جدی بگیرد، چراکه خطر نفوذ از طرف هکرها وجود دارد و ریسک کردن در مقام ریاست جمهوری قدرت اول دنیا شاید برایش گران تمام شود!

نظر شما درباره ریسک بزرگ ترامپ چیست؟

   8 بهمن 1395
6 نظر
4.87
  31 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری