تست همراه اول

سرویس خبر
29 دی 1395 ساعت 09:46
4 نظر

 

با تکنولوژی جدید گوگل دیگر نگران هزینه اینترنت نباشید

هزینه بسته‌های اینترنت دیتا در ایران نسبت به درآمد کاربران سرسام‌آور است. گوگل تکنولوژی جدیدی به نام RAISR معرفی کرده که مصرف دیتا را 30 درصد کاهش می‌دهد.

معمولا هزینه بسته‌های اینترنت دیتا در کشورهای در حال توسعه سرسام آور است و کاربران را برای دانلود تصاویر باکیفیت با مشکل مواجه می‌کند. گوگل در نوامبر سال گذشته از تکنولوژی‌ای رونمایی کرد که حجم تصاویر باکفیت را کاهش می‌دهد. این ابداع RAISR نام دارد که هم‌اکنون روی سرویس‌های آنلاین گوگل پیاده‌سازی شده است؛ بدین ترتیب هر کاربر با دانلود تصاویر باکفیت و پرحجم به شکل قابل توجهی در مصرف دیتا صرفه‌جویی می‌کند. این تکنولوژی دوست داشتنی را در ادامه دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، RAISR حجم عکس‌ها را کاهش می‌دهد اما دقیقا چقدر؟ گوگل ادعا می‌کند که کاربر هنگام دانلود یک تصویر تنها 25 درصد از حجم اصلی آن را دریافت می‌کند و 75 درصد در این عملیات صرفه‌جویی می‌شود. این فناوری روی سرورهای گوگل قرار دارد و حجم هر تصویری که آپلود می‌شود بلافاصله کاهش پیدا کرده و به محض دانلود در گوشی دوباره به سایز اصلی بر می‌گردد مثل کاری که فرمت ZIP با فایل‌ها انجام می‌دهد.

هم‌اکنون به طور میانگین هر هفته حجم 1 میلیارد عکس به وسیله RAISR کاهش پیدا می‌کند که طبق ادعای گوگل مصرف دیتای کاربر را 30 درصد کاهش می‌دهد. روش کار این تکنولوژی به گونه‌ای است که از هر 4 پیکسل موجود در عکس تنها یک پیکسل دریافت می‌شود سپس با دانلود فایل، الگوریتم RAISR فعال شده و پیکسل‌های از دست رفته را به تصویر باز می‌گرداند. جالب است بدانید که گوگل تنها برندی نیست که در زمینه کاهش حجم تصاویر کار می‌کند بلکه توییتر هم چندی پیش با خرید استارت‌آپ Magic Pony دست به کار شد؛ البته با این تفاوت که توییتر به دنبال پیاده‌سازی این فناوری روی فیلم‌هاست.

نظر شما درباره این تکنولوژی چیست؟ آیا اپلیکیشنی می‌شناسید که حجم تصاویر و فیلم‌ها را به بهترین شکل کاهش دهد؟  29 دی 1395
4 نظر
4.50
  22 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری