تست همراه اول

سرویس خبر
4 دی 1395 ساعت 15:58
30 نظر

 

کدام گوشی راحت‌تر تعمیر می‌شود؟

موسسه iFixit لیستی منتشر کرده است از گوشی‌های 2016 که راحت‌تر تعمیر می‌شوند و همچنین گوشی‌هایی که سخت‌تر تعمیر می‌شوند؛ لیستی که پرچمداران بزرگ را از نظر قابلیت تعمیرپذیری آسان با هم مقایسه کرده است.

وقتی به خرید گوشی فکر می‌کنیم عوامل مختلفی را بررسی می‌کنیم. مشخصات گوشی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و در کنار آن به سیستم عامل نیز همیشه دقت می‌کنیم. اما نکته دیگری که باید به آن اهمیت دهیم قابل تعمیر بودن گوشی است، زیرا در صورتی که تعمیر گوشی دشوار باشد هزینه بیشتری برای کاربر دارد.

موسسه iFixit لیستی منتشر کرده است از گوشی‌های 2016 که راحت‌تر تعمیر می‌شوند و همچنین گوشی‌هایی که سخت‌تر تعمیر می‌شوند. خوب است بدانید در صدر لیست گوشی‌هایی که تعمیرشان ساده است گوشی ماژولار LG G5 قرار گرفته است.

جی 5 ال‌جی امتیاز 8 از 10 گرفته است و iFixit ماژولار بودن این گوشی را دلیل تعمیر راحت آن دانسته. پس از جی 5، گوشی پیکسل گوگل و آیفون 7 اپل امتیاز 7 کسب کرده‌اند. اما در این لیست گلکسی اس7 سامسونگ با امتیاز 3 در میان گوشی‌هایی جای گرفته که تعمیرشان دشوار است.

iFixit مدعی شده در حالی که تمام بخش‌های گوشی سامسونگ ماژولار است، به نظر می‌رسد تمام گوشی با چسب به هم متصل شده و به همین دلیل جدا کردن بخش‌ها از هم دشوار است.

خوب است بدانید که تعمیر سخت گوشی منافاتی با قابلیت‌های گوشی ندارد، اما به هر حال گزینه‌ای است که بهتر است موقع خرید آن را مد نظر داشته باشید.

بیشتر بخوانید

۷ نکته که باید قبل از مراجعه به تعمیرکار گوشی بدانید!  4 دی 1395
30 نظر
3.29
  24 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری