تست همراه اول

سرویس خبر
25 آذر 1395 ساعت 20:46
7 نظر

 

مهاجرت از iOS به اندروید ساده‌تر از همیشه

گوگل در اندیشه جذب کاربران بیشتر برای اندروید است و به همین خاطر هر روز مهاجرت از iOS به اندروید را ساده‌تر از پیش می‌کند.

اگر به خاطر داشته باشید گوگل چند ماه پیش صفحه Switch(به اندروید) خود را با اپلیکیش‌ها بیشتری آپدیت کرد. این صفحه جایی است که به کاربر نشان می‌دهد چطور اپلیکیشن آی او اس مربوطه را دانلود کند و از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کند.

اما راه‌حل‌های ابری آنطور که به نظر می‌رسد ساده نیستند و سویچ کردن بین دیوایس‌ها همیشه راحت نیست. پیکسل‌های گوگل مجهز به آداپتور USB-C OTG هستند و می‌توان هر دستگاهی را مستقیم به این گوشی‌ها وصل کرد و داده‌ها را به‌راحتی منتقل کرد.

حالا گوگل این فرایند را برای دیگر گوشی‌ها ساده‌تر کرده است. ابزار مهاجرت جدید گوگل در واقع بخشی از اپلیکیشن Google Drive است و روی دستگاه‌های آی او اسی نصب می‌شود. پس از آن کافی است به اپلیکیشن مراجعه کنید و گزینه Start Backup را انتخاب کنید.

در این روش هنگام نصب و راه‌اندازی گوشی جدید با وارد شدن به همان اکانت گوگل (که پشتیبان‌گیری روی آن انجام شده)، همه داده‌های شما در دسترس خواهد بود و به‌راحتی همان جایی که باید باشند قرار می‌گیرند؛ کانتکت ها در بخش اپلیکیشن کانتکت ، عکس‌ها در اپلیکیشن Google Photos  و رویدادهای شما در اپلیکیشن Calender. اما ظاهرا در این روش خبری از انتقال پیام‌های کوتاه‌ نیست و برای انتقال آنها از iOS نیاز به آداپتور OTG و وصل کردن مستقیم آیفون به گوشی اندرویدی است.  25 آذر 1395
7 نظر
4.33
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری