تست همراه اول

سرویس خبر
23 آذر 1395 ساعت 09:36
53 نظر

 

سامسونگ از راه دور جلو شارژ Galaxy Note 7‌ را می‌گیرد!

سامسونگ آپدیتی جدید در 29 آذر برای غیرفعال کردن شارژ گوشی گلکسی نوت 7 در امریکا منتشر می‌کند. با دریافت این به‌روزرسانی دیگر نوت 7 قادر به شارژشدن نیست و تنها هنگام اتصال مستقیم به آداپتور می‌تواند به فعالیت بپردازد.

پیش از‌ این شنیدیم همه دستگاه‌های گلکسی نوت7 فروخته‌شده در امریکای شمالی به زودی غیرفعال می‌شوند. البته سامسونگ پیش از این نیز با ارائه آپدیتی از شارژشدن گوشی به میزان بیش از 60 درصد جلوگیری کرده بود، زیرا با پر شدن باتری و طبعا داغ شدن گوشی امکان انفجار بالاتر می‌رود. امروز مطلع شدیم آپدیت دیگری برای این دستگاه در راه است که به طور کامل مانع شارژ شدن باتری می‌شود. برای اطلاع از جزئیات ماجرا با جی‌اس‌ام همراه باشید.

سامسونگ این خبر را تایید کرده، منتها این به‌روزرسانی به جای 25 آذر، 4 روز دیرتر و در تاریخ 29 آذر رسما ارائه می‌شود که به طور کامل جلو شارژ شدن گوشی را می‌گیرد و عملا نوت7 را با یک تخته‌سنگ برابر می‌کند! البته اگر کاربران قصد خودکشی دارند، هنوز هم می‌توانند هنگامی که گوشی به برق متصل است با آن کار کنند، اما در این صورت بهتر است اعضای خانواده کنار صاحب گوشی ننشسته باشند!

جالب است بدانید که اپراتور ورایزن قصد ندارد در ارائه این آپدیت برای گوشی‌های تحت قراردادش نقشی ایفا کند و در همین راستا پیامی با مضمون زیر به کاربران ارسال کرده است:

امروز سامسونگ برای گلکسی نوت7 آپدیتی ارائه کرده که در صورت دریافت آن دیگر دستگاه قادر به روشن‌شدن نیست، مگر آن‌که به شارژر وصل باشد. ورایزن این آپدیت را برای کاربرانش عرضه نمی‌کند، زیرا عده‌ای از آن‌ها ممکن است گوشی دیگری برای جایگزینی نوت7 نداشته باشند و به همین دلیل همچنان از این گوشی هنگام اتصال به شارژر استفاده کنند. ما آپدیتی برای کاربرانمان ارائه نمی‌دهیم که در فصل مسافرت و تعطیلات آخر سال آن‌ها را با مشکل مواجه کند. در این موقع از سال ممکن است کسی قصد تماس با خانواده‌اش یا حتی اورژانس و کمک‌های پزشکی داشته باشد و ما این فرصت را از آن‌ها نمی‌گیریم.

تا کنون 93 درصد خریداران امریکایی گوشی‌های معیوبشان را به نمایندگی‌های سامسونگ پس داده‌اند و درواقع این آپدیت بدین منظور تولید شده که آن 7 درصد باقی‌مانده هم امنیت خود را جدی بگیرند که البته با کاهلی ورایزن این امر امکان‌پذیر نیست. حالا باید ببینیم در آینده سامسونگ چه برنامه دیگری برای توقف هیولای خودساخته‌اش، گلکسی نوت7، دارد!

نظر شما درباره این گوشی و حواشی آن چیست؟ به نظر شما این وظیفه سامسونگ است که همچنان پیگیر جمع‌آوری نوت7های معیوب باشد در حالی که کاربران به فکر خود نیستند؟ به نظر شما نقص عملکرد نوت7 روی فروش گلکسی اس8 در سال 2017 تاثیر می‌گذارد؟  23 آذر 1395
53 نظر
4.50
  18 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری