تست همراه اول

سرویس خبر
21 آذر 1395 ساعت 19:00
3 نظر

بدون توقف!

از استرالیا به انگلیس؛ طولانی‌ترین پرواز جهان در 17.5 ساعت

شرکت هوایی Qantas استرالیا در سال 2018 پرواز بدون توقفی از شهر پرت استرالیا به لندن انجام می‌دهد که طولانی‌ترین پرواز جهان خواهد بود.

اکثر مسافران سفرهای هوایی را، به خاطر سرعت بالا و کم شدن زمان سفر، به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. با این حال اگر مسافت دور باشد مسافران مجبورند برای رسید به مقصد ساعات زیادی در هواپیما سر کنند یا بین راه توقف داشته باشند.

شرکت هواپیمایی Qantas استرالیا اعلام کرده است به زودی پروازهای خود را از پرت استرالیا به لندن آغاز می‌کند؛ مسیری که با زمان 17.5 ساعتی لقب طولانی‌ترین سفر هوایی بدون توقف جهان را به خود اختصاص داده است.

مسافت 14468 کیلومتری این پرواز قرار است با هواپیمای Boeing 787 Dreamliner انجام شود که سال آینده به شرکت Qantas تحویل داده می‎شود. تا پیش از این پرواز دبی به آوکلند نیوزلند، با مسافت 14200 کیلومتر و صرف زمان 16.5 ساعت، طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود.

هم اکنون مسافرانی که می‌خواهند با هواپیما از پرت به لندن پرواز کنند 20 ساعت در راهند (با یک بار توقف) اما با راه افتادن این پرواز بدون توقف 2 ساعت و نیم در وقت آنها صرفه‌جویی می‎شود. البته انتظار نمی‌رود این پرواز تا مارس 2018 صورت پذیرد، ولی پرت دارد آماده می‌شود تا خودش را به عنوان یک مرکز هوایی بین‌المللی جدید، که اقیانوس آرام جنوبی را به اروپا وصل می‌کند، معرفی کند.  21 آذر 1395
3 نظر
5.00
  8 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری