تست همراه اول

سرویس خبر
13 آذر 1395 ساعت 22:05
10 نظر

اصل بخرید

99% شارژرهای تقلبی اپل امن نیستند!

اگر هم اکنون از شارژر تفلبی آیفون استفاده می‌کنید یا قصد دارید برای صرفه‌جوبی مدل تقلبی و ارزان‌قیمت‌تر آن را خریداری کنید بهتر است قبل از آن نگاهی به این مطلب بیندازید.

CTSI، موسسه‌ای به‌نام و خبره که مدت‌هاست در زمینه استاندارد فعالیت می‌کند، چندی پیش گزارشی منتشر کرد که در آن اعلام کرده بود ۹۹ درصد شارژرهایی که در اینترنت به صورت غیر رسمی، دست دوم یا ارزان‌قیمت به فروش می‌رسند امن نیستند و استفاده از آن برای سلامت دستگاه زیان‌بار است.

در جریان عملیات تحقیقاتی گسترده‌ای که چندی پیش این شرکت به اجرا درآورد، محققان از موضوع جالبی آگاه شدند. در این تحقیقات ۴۰۰ شارژر تقلبی یا ارزان‌قیمت از فروشگاه‌های اینترنتی سراسر جهان خریداری شد و با تستی که روی تمام آنها انجام شد مشخص گردید ۳۹۷ عدد از آنها ایمن نیستند و از حداقل کیفیت ایمنی لازم برخوردار نیستند. تحقیقات دیگر در فروشگاه‌های دست دوم فروشی یا همان Second Shop کشور انگلستان انجام شد که در آن هم مشخص شد تنها ۱۵ درصد از ۳۰۱۹ خریدار شارژر تقلبی گله یا شکایتی از محصول خریداری‌شده ندارند!

مدیر اجرایی CTSI، آقای Leon Livermore، نیز در این رابطه گفته: خرج کردن چند پوند بیشتر برای خرید یک محصول دست دوم الکتریکی از یک فروشگاه یا تامین‌کننده مطمئن، بهتر و امن‌تر است، چراکه بعدا ممکن است هزینه تعمیر خانه آتش‌گرفته، زندگی خودتان یا کسی را که دوستش دارید بپردازید!

با این وجود همیشه توصیه و پیشنهاد منطقی به کاربران این است که از لوازم جانبی و به خصوص شارژرهای اصلی یا ساخته‌شده توسط شرکت شخص ثالث (3rd Party) مورد تایید شرکت سازنده استفاده کنند. 


 

نظر خود را با ما و دیگر جی‌اس‌امی‌ها به اشتراک بگذارید.


   13 آذر 1395
10 نظر
4.07
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری