تست همراه اول

سرویس خبر
10 آذر 1395 ساعت 15:09
5 نظر

 

مرگ به خاطر سلفی، پدیده‌ای جهانی

در نگاه اول شاید عجیب به نظر برسد که سلفی گرفتن باعث از دست رفتن جان کسی شود. با این حال جالب است بدانید که تا به حال تعداد زیادی مرگ به خاطر سلفی ثبت شده است.

چند سالی است که سلفی گرفتن همه‌گیر شده است. کمتر صفحه اینستاگرامی را خواهید یافت که صاحب آن از خود و دوستانش سلفی به اشتراک نگذاشته باشد. با این حال شاید برایتان جالب باشد که بدانید همین سلفی گرفتن باعث از دست رفتن جان افراد زیادی شده است.

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، طی 29 ماه گذشته، که به سپتامبر امسال ختم می‌شود، 127 مرگ ناشی از سلفی ثبت شده است. 60 درصد این مرگ و میر در هند و 6.3 درصد آن در ایالات متحده اتفاق افتاده است. مرگ بر اثر سلفی به مرگی گفته می‌شود که اگر متوفی در حال سلفی گرفتن نمی‌بود، اتفاق نمی‌افتاد.

آمار مرگ و میر بر اثر سلفی به تفکیک کشور در 29 ماه گذشته

طی بررسی‌ای که دانشگاه کارنگی ملون آمریکا و چند دانشگاه هندی انجام داده‌اند، هشت عامل متداول در مرگ‌ بر اثر سلفی تشخیص داده شده‌ است. این عوامل شامل ارتفاع، آب، ارتفاع و آب، قطار، اسلحه، وسایل نقلیه، الکتریسیته و حیوانات هستند. در حالی که طبق آمار زنان سلفی‌های بیشتری می‌گیرند، 76 درصد مرگ‌های بر اثر سلفی تقصیر مردان بوده است. 70 درصد افرادی که به این خاطر مرده‌اند 24 ساله یا جوان‌تر بوده‌اند.

این نوجوانان پس از گرفتن این سلفی همگی غرق شدند

محققان طی یک تحقیق علمی و ریاضی مشخص کرده‌اند که چه سلفی‌هایی امن محسوب می‌شوند (متن کامل این مقاله را می‌توانید اینجا بخوانید) اما بی‌شک با اندکی فکر می‌توان تشخیص داد که چه سلفی‌هایی امن و چه سلفی‌هایی ناامن هستند. متاسفانه جوانان، که بیشترین طرفداران سلفی هستند، گاهی برای ثبت لحظه‌ای جالب و گرفتن لایک‌هایی بیشتر، جان خود را به خطر می‌اندازند. خطری که گاهی هزینه‌ای گزاف دارد و به قیمتش نمی‌ارزد. نظر شما در این زمینه چیست؟  10 آذر 1395
5 نظر
5.00
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری