تست همراه اول

سرویس خبر
5 آذر 1395 ساعت 11:30
10 نظر

 

اندروید با طعم ویندوز به شیائومی هم رسید!

پس از سیانوژون، حالا نوبت شیائومی است که دستیار شخصی مایکروسافت را به نمونه گوگلی و پیش‌فرض اندروید ترجیح دهد و کورتانا را به عنوان دستیار شخصی پیش‌فرض برای گوشی‌هایش انتخاب کند.

شیائومی در همکاری‌اش با مایکروسافت، 1500 پتنت از این شرکت خریداری کرده و در مقابل اکنون بسیاری از اپلیکیشن‌های کاربردی مایکروسافت را روی گوشی بدون حاشه خود، Mi Mix، دارد. در واقع این گوشی اپلیکیشن‌های ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت لوک ایمیل و کورتا(دستیار شخصی مایکروسافت) را روی خود دارد.

توافق‌نامه همکاری میان مایکروسافت و شیادومی در ماه ژوئن امضا شد و مایکروسافت قصد دارد تا همکاری طولانی مدت و پایداری با شیائومی داشته باشد و تجربه کاربری لذت بخشی را برای هوادارن گوشی‌های این شرکت به ارمغان آورد. کاربران اکنون حتی می‌توانند با گفتن Hey Cortana، گوشی خود را از حالت استند بای خارج کنند همانطور که با گفتن OK Google چنین کاری امکان‌پذیر است.

در ماه ژانویه، وان پلاس وان و وان پلاس 2 نیز آپدیتی نرم‌افزاری(Cyanogen OS 12.1) دریافت کردند که شامل دستیار شخصی مایکروسافت، کورتانا، نیز بود. حالا می میکس شیائومی نیز به جمع گوشی‌های اندرویدی با دستیار مجازی ویندوز 10 مایکروسافت پیوسته اشت.  5 آذر 1395
10 نظر
4.27
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری