تست همراه اول

سرویس خبر
4 آذر 1395 ساعت 23:31
19 نظر

 

فناوری ابرخازن و افزایش عمر باتری‌ گوشی‌های هوشمند تا یک هفته

محققان دانشگاه فلوریدا به فناوری جدیدی در زمینه‌ی باتری گوشی‌های هوشمند دست یافتند که می‌تواند ماندگاری شارژ باتری را تا 20 برابر افزایش دهد.

هرساله شاهد وعده‌هایی از طرف کمپانی‌های مختلف برای افزایش طول عمر و کاهش زمان شارژ باتری‌ گوشی‌های هوشمند هستیم. محققان دانشگاه فلوریدا به تازگی به فناوری ساخت باتری‌های ابرخازن دست یافتند که می‌تواند 20 برابر بیشتر از باتری‌های لیتیومی رایج شارژ در خود نگه دارد. باتری‌های ابرخازن به دلیل عدم نیاز به واکنش شیمیایی، در زمان بسیار کوتاهی شارژ می‌شوند و می‌توانند تنها با یک بار شارژ در مدت چند ثانیه، یک هفته شارژ در خود نگه‌داری کنند. 

باتری‌هایی که امروزه در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند، بعد از مدتی ظرفیت قدرت خود را از دست می‌دهند اما نمونه اولیه باتری‌های ابرخازن می‌تواند حتی بعد از 30.000 بار شارژ، مثل یک باتری نو به کار ادامه دهد. 

Yeonwoong (Eric) Jung، محقق پروژه‌ی باتری‌های ابرخازن در دانشگاه فلوریدا، می‌گوید: "ما یک شیوه‌ی سنتز شیمیایی ساده را توسعه دادیم که می‌توانیم به سادگی مواد موجود را با مواد دو بعدی ادغام کنیم."

باتری‌های ابرخازن، منعطف نیز هستند و می‌توان از آنها در گجت‌های پوشیدنی هم استفاده کرد. اما به گفته‌ی Yeonwoong (Eric) Jung، فناوری ابرخازن هنوز آماده‌ی تجاری‌سازی نیست اما مفهوم آن به اثبات رسیده است و روی تکنولوژی‌های مختلف بسیار تاثیرگذار خواهد بود. 

نظر شما در مورد باتری‌های ابرخازنی چیست؟ آیا می‌توانیم در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده از آنها در گوشی‌های هوشمندمان باشیم؟   4 آذر 1395
19 نظر
4.89
  18 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری